Biuro Karier Strona główna / Biuro Karier / AktualnościBiuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UwB

                                                                                   

BIURO KARIER
ul. M.Skłodowskiej-Curie 14, I piętro, pokój 105     

15-097 Białystok
tel. 85 745 70 79
e-mail: ac-bk@uwb.edu.pl

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: od 7.30 do 15.30

Kierownik  Biura Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu w Białymstoku:

mgr Marcelina Wojno - doradca zawodowy
tel.: 85 745 70 79
 
Pracownicy Biura
 
mgr Dominika Prokopczyk
mgr Kamil Goryń
tel.: 85 745 70 79
 
 Służymy pomocą i zapraszamy studentów, absolwentów i pracodawców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!                                                                      
 
2695
Uniwersytet w Białymstoku
Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów

Agencja Zatrudnienia

 

 


 


 

STATYSTYKI BIURA KARIER UwB

 

 

 

Listopad 2015:

 

Pozyskaliśmy 30 ofert pracy stałej.

 

Pozyskaliśmy 3 oferty pracy dorywczej.

 

Pozyskaliśmy 5 ofert praktyk i staży.

 

Pozyskaliśmy nowego pracodawcę: Bendex Sp. z o.o., Polixel Sp. z o.o.

 

Pozyskaliśmy nowych studentów i absolwentów do bazy danych - 4 (z kierunków: prawo, filologia rosyjska, administrcja)

 

Studenci i absolwenci korzystający z ofert pracy – 25


 


 


 Rozpoczęliśmy serię wywiadów z naszymi pracodawcami. Pierwszym z nich jest dr inż. Wojciech Winogrodzki, współwłaściciel, pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółki od 1998 roku firmy T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o. oraz prezes Podlaskiego Związku Pracodawców. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego wskazówkami dla osób wchodzących na rynek pracy. dr inż. Wojciech Winogrodzki

Współwłaściciel T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o , pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółki od 1998 roku.

 

Poprzednio był dyrektorem generalnym i wiceprezesem Zarządu Spółki. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i naukowe. Wcześniej pracownik naukowy Politechniki Białostockiej, autor ponad 20 prac publikowanych w kraju i za granicą. Pracę doktorską z zakresu symulacji komputerowej dynamiki systemów technicznych obronił na Politechnice Warszawskiej. W swoim życiorysie zapisał również stanowisko profesora i
z-cy dyrektora Instytutu Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Obecnie kieruje naszym zespołem doskonale wykształconych fachowców.

 

Aktywnie działa społecznie, m.in. jest prezesem Podlaskiego Związku Pracodawców. Znajduje też czas na rozwijanie zainteresowań prywatnych, jest doskonałym narciarzem, latem uprawia windsurfing.

 

1.      Biuro Karier: Jakich kwalifikacji oczekujecie Pan od absolwentów wchodzących na rynek pracy?

 

Dr inż. Wojciech Winogrodzki: Z jednej strony odpowiedź jest oczywista, ponieważ moja firma zajmuje się informatyką i automatyką (kilka działów np. systemy wspomagające zarządzanie firmą). Ci pracownicy posiadają zarówno kompetencje informatyczne, ale również kompetencje w zakresie różnych dziedzin zarządzania firmą, np. finanse, księgowość. Posługują się oni biegle oprogramowaniem dotyczącym właśnie tego zakresu.

W zarządzaniu przedsiębiorstwem są różne dziedziny, zarządzanie  finansami czy produkcją gdzie mają szanse inżynierowie. Ale pracować u nas mogą też psychologowie i specjaliści od nauk poznawczych. Poszukujemy kogoś kogo kwalifikacje będą dla firmy wartością dodaną. Cieszą mnie osoby, które przychodzą
i bardzo chcą włączyć się w rozwój firmy, które chcą dać od siebie to czego się nauczyły i doświadczyły zarówno w kształceniu jak i w samokształceniu.

 

 

2.      Biuro Karier: Często mówi się o umiejętnościach miękkich. Czy cenią Pan sobie takie. Jeśli tak to jakie konkretnie?

 

Dr inż. Wojciech Winogrodzki: Dla mnie ważną rzeczą jest aby  dociec co danego człowieka pasjonuje. Nie w sensie zawodowym tylko w sensie życiowym. Potrzebna też jest wewnętrzna motywacja, która pozwoli określać swoje cele i dążyć do ich osiągnięcia.

Ważne jest też to czy lubi  się to co sie robi, to wtedy  robi się to co się lubi. Oczywiste jest to, że jak robimy coś czego nie lubimy, to nie robimy tego dobrze.

Dobrze też jest znać swoje mocne i słabe strony i mówić o nich otwarcie, gdyż wszystkie rzeczy zatajone niestety wychodzą podczas próbnego okresu zatrudnienia.

 

 

 

3.      Biuro Karier: Jakie błędy rażą Pana najbardziej w cv i w liście motywacyjnym lub na rozmowie kwalifikacyjnej studentów i  absolwentów?

 

Dr inż. Wojciech Winogrodzki: Uważam, że  idealny list motywacyjny to taki, w którym pokazuje się osoba, jej pasje, która pokazuje że praca w mojej formie jest rzeczywiście dla niej świadomym wyborem, celem, którego osiągnięcie uczyni jego życie satysfakcjonującym.

Błędem w cv jest depersonalizacja czyli powielanie tego samego dokumentu
 i wysyłanie do wielu pracodawców, niezależnie od tego kto jest tym pracodawcą. Chciałbym widzieć, że ten kandydat nie chciałby pracować gdziekolwiek tylko właśnie u mnie. Nie chciałbym widzieć w dokumentach aplikacyjnych sygnałów takich jak , chęć zysku doświadczenia w mojej firmie i późniejsze wykorzystanie tego u innego pracodawcy.

Kandydat nie powinien w dokumentach zamieszczać wiele o swoich oczekiwaniach wobec firmy tylko odwrotnie, jak on może spełnić oczekiwania przyszłego ewentualnego pracodawcy. To jest rynek pracy, ja jestem kupującym a kandydat jest tym , którego ja mam „kupić”. Warto przyjrzeć się swoim dokumentom i zastanowić się czy gdybym był pracodawcą to czy chciałbym zaprosić kogoś takiego na rozmowę.

 

 

4.      Biuro Karier: Jak wyglądała Pana ścieżka kariery?

 

Dr inż. Wojciech Winogrodzki: Skończyłem jedno z lepszych liceów, mianowicie III Liceum            Ogólnokształcące w Białymstoku, następnie ukończyłem Politechnikę Warszawską, 10 lat byłem wykładowcą na wyższej uczelni, zrobiłem doktorat, rozwijałem się intelektualnie. Lubiłem się uczyć i to przyniosło wymierne korzyści. Zachęcam do tego, żeby się uczyć i ciągle podnosić swoje kwalifikacje.

 

 

 

5.      Biuro Karier: Co Pan sądzi o lokalnym rynku pracy i jak on wygląda na tle Polski?

 

Dr inż. Wojciech Winogrodzki: Niemal całkowicie pozbawiony konkurencji. Mało kandydatów, którzy spełnialiby oczekiwania pracodawców. Kandydaci na naszym rynku popełniają podstawowy błąd, czyli nie przyglądają się firmom pod kątem tego u jakiego konkretnie pracodawcy chcieliby pracować, dlaczego akurat u tego i co mogą jemu oferować. 90 % kandydatów przychodzących do mnie nie zadaje sobie trudu żeby się czegokolwiek dowiedzieć o mojej firmie. Świadczy to o tym że ten kandydat w gruncie rzeczy nie interesuje się własnym życiem, własną przyszłością


 


 


 Oferty pracy oraz praktyk studenckich: oferty.praca.gov.pl


 


 


 Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności osoby bezrobotne i poszukujące pracy (ale nie tylko, również osoby pracujące lub uczące się 18+), na warsztaty w grudniu:

9-10.12.2015, godz. 9.00 – Moja firma  (warsztat z udziałem specjalistów z ZUS i US)

16.12.2015, godz. 9.00 – Negocjacje z pracodawcą

17.12.2015, godz. 9.00 – Asertywność bez tajemnic 

18.12.2015, godz. 9.00 – Zredukuj stres

Miejsce odbywania się warsztatów: Wojewódzki Urząd Pracy, Białystok, ul. Pogodna 22, sala 214 (Moja firma) oraz sala nr 9 (pozostałe warsztaty)

Zapisy – tel. 85 74 97 244, biciz@wup.wrotapodlasia.pl albo osobiście u doradcy zawodowego w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – WUP Białystok, ul. Pogodna 22, pok. nr  4, 9, 10 (parter).
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy J

 

Więcej informacji na naszej stronie internetowej http://wupbialystok.praca.gov.pl/-/1505219-terminy-warsztatow


 


 


 Staże wakacyjne 2016 w USA dla studentów – trwa rekrutacja!

 

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Polish-American Internship Initiative - programu wakacyjnych praktyk w renomowanych amerykańskich przedsiębiorstwach dla polskich studentów. Na stronie internetowej PAII dostępne są oferty stażowe firm Oracle, Pittsburgh Glass Works, MoneyGram International Inc., Archer Daniels Midland Company oraz Stilwell Technology and Robotics.

Studenci, którzy chcieliby wyjechać na staż w USA w wakacje 2016, mogą składać wnioski o udział w programie do 10 grudnia 2015.

 

Inicjatywa umożliwia wyróżniającym się w nauce studentom odbycie staży wakacyjnych w uznanych amerykańskich korporacjach. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Udział w programie jest dla studentów bezpłatny, organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz pomagają studentom w uzyskaniu wizy. Dzięki stażom PAII studenci mają okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyce oraz zdobyć doświadczenie zawodowe ucząc się od najlepszych.

 

O udział w programie mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach publicznych, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Do udziału szczególnie zachęcani są uczestnicy programów „Stypendia Pomostowe” oraz  „Projektor - Wolontariat Studencki”.

 

Dostępne oferty stażowe na rok 2016 to propozycje renomowanych korporacji: Oracle, Pittsburgh Glass Works, MoneyGram International Inc., Archer Daniels Midland Company oraz start-up’u Stilwell Technology and Robotics. Firmy poszukują stażystów, którzy odbędą praktyki w działach technicznych, HR, finansowych, handlowych, zarządzania produkcją, IT oraz projektowania.

 

Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa to wspólne przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Ambasady USA w Polsce, wspierane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże. Od 2011 roku, w pięciu edycjach PAII, 79 polskich studentów odbyło staże w amerykańskich firmach i zyskało bezcenne doświadczenie zawodowe.

 

Rekrutacja na staże przebiega on-line. Termin składania elektronicznych wniosków upływa 10 grudnia 2015 roku o godzinie 16:00. Więcej informacji oraz szczegółowe oferty staży pod adresem: www.paii.pl.

 

***************

Polish – American Internship Initiative (Polsko – Amerykańska Inicjatywa Stażowa) to prestiżowy program praktyk letnich,
w ramach którego wyróżniający się polscy studenci odbywają wakacyjne staże w wiodących amerykańskich korporacjach. Program uruchomiony został przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności przy współpracy z Ambasadą USA w Polsce. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże.

 

Więcej informacji:
Anna Nowak, Specjalista ds. PR, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości a.nowak@fep.lodz.pl, tel.: (42) 632 59 91, www.paii.pl; www.stypendia-pomostowe.pl; www.fep.lodz.pl

 


 


 


 Rowerem na Gibraltar – to jest dopiero zarządzanie ryzykiem!

Nie lubi słowa kariera, woli rozwój. Ważny jest dla niego zarówno ten zawodowy, jak i osobisty, dlatego nie bał się zaryzykować, gdy postanowił ruszyć w ponad trzymiesięczną wyprawę rowerową na Gibraltar i to mimo, że po praktykach w Deloitte miałby zapewniony etat konsultanta. Całe szczęście po powrocie miejsce wciąż na niego czekało. Dziś 23-letni Wojtek Milewski jest jednym z obiecujących i utalentowanych pracowników w zespole Zarządzania Ryzykiem Deloitte.

Do Deloitte trafił na trzecim roku poprzez starszych kolegów z organizacji studenckich, którzy namówili go, by wystartował w rekrutacji na płatne praktyki. Działalność w kołach naukowych i studenckim piśmie „To zależy” uważa za jedno z ważniejszych swoich doświadczeń, które zaprocentowało, m.in. pracą, którą dziś wykonuje.

„Pracodawcy przychylnym okiem patrzą na taką aktywność, poza tym znajomość ze starszymi kolegami, którzy rozpoczęli wcześniej życie zawodowe, pozwala młodym ludziom podążać przetartymi już szlakami, a nie błądzić po omacku” – mówi Wojtek.

W jego przypadku tak było. Znajomi z organizacji studenckiej pracowali w dziale zarządzania ryzykiem, a on jako student ekonometrii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, szukał miejsca, w którym mógłby połączyć swoją wiedzę związaną z matematyką, informatyką i statystką z zainteresowaniem rynkami finansowymi. Uznał więc, że zarządzanie ryzykiem jest tą dziedziną, z którą chce związać swoją przyszłość. Zresztą zawsze był bardzo zdecydowany co do tego, czym chce się zajmować i świadomie wybrał naukę w klasie matematyczno-fizyczno-informatycznej w jednym z lubelskich liceów. Już w drugiej klasie wiedział, że w przyszłości chce łączyć swoje pasje: matematykę i informatykę.

„Początkowo myślałem o studiach na politechnice, ale gdy wrzuciłem w wyszukiwarkę nazwy wspomnianych nauk, jeden z pierwszych wyszukanych rezultatów dotyczył właśnie ekonometrii. Wcześniej nawet nie zdawałem sobie sprawy, że taka dziedzina istnieje. Postanowiłem zdawać na Uniwersytet Warszawski.” – opowiada.

W Deloitte Wojtek trafił do zespołu, który specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem przedsiębiorstw. Razem z kolegami zajmuje się identyfikacją i zarządzaniem ryzykiem rynkowym i kredytowym w największych polskich spółkach, głównie energetycznych. Jak sam mówi, z roku na rok zapotrzebowanie na tego typu usługi doradcze lawinowo rośnie, bo przedsiębiorcy potrzebują kogoś, kto z zewnątrz spojrzy na wyniki finansowe ich firm i wskaże obszary, które mogą wiązać się z potencjalnym ryzykiem. Stagnacja i nuda w żadnym razie mu więc nie grożą. O swojej pracy, projektach dla klientów Wojtek opowiada z prawdziwą pasją, bo wszystkiemu co robi poświęca się w 100 proc. To dotyczy także jego hobby. Dlatego, choć inni pukali się w czoło, nie wahał się ruszyć z kolegą z liceum na wyprawę rowerową na Gibraltar. Decyzję tę podjął po odbyciu sześciomiesięcznych praktyk w Deloitte, gdy wkrótce miała się przed nim otworzyć perspektywa przejścia na etat. Jego szefowie nie ukrywali bowiem, że widzą go w swoim zespole, a perspektywy kariery są naprawdę obiecujące. On jednak wolał zaryzykować.

„Nikt nie dawał mi gwarancji, że po powrocie to miejsce będzie na mnie czekało. Ale wiedziałem, że muszę to zrobić, bo jeśli nie teraz, to kiedy. Z moim przyjacielem ponad rok planowaliśmy tę wyprawę, tym bardziej, że już wcześniej odbyliśmy podobną podróż, tyle że znacznie bliżej, bo na Hel” – mówi.

Po ponad trzech miesiącach, odwiedzeniu piętnastu krajów, spaniu w namiocie, a czasem i pod gołym niebem i wreszcie przejechaniu 5100 km na rowerach dotarli na Gibraltar. Następnie przeprawili się promem do Maroko, gdzie po kolejnych kilkuset kilometrach na rowerze przerzucili się na stopa, którym dotarli na Saharę, a następnie w Atlas, gdzie zdobyli najwyższy szczyt tych gór. Mimo trudności z dostępem do Internetu, swoimi wrażeniami dzielili się ze znajomymi w mediach społecznościowych, w tym na stronie „Hejda na Gibraltar” na Facebooku.

W Warszawie Wojtka nie było 3,5 miesiąca. Po powrocie, gdy emocje związane z wyjazdem już opadły, zaczął się zastanawiać co dalej. Jak przyznaje, z nadzieją napisał do swoich szefów z Deloitte. Ku jego radości okazało się, że miejsce pracy wciąż na niego czeka. Zimą 2014 roku wrócił do swojego starego zespołu już na stanowisko konsultanta. W tym samym czasie obronił licencjat na UW i zmienił uczelnię. Studia magisterskie kontynuuje obecnie w Szkole Głównej Handlowej.

„Z moich doświadczeń wynika, że SGH jest uczelnią dużo bardziej elastyczną wobec pracujących studentów niż UW. Spokojnie mogę pogodzić pracę w Deloitte ze studiami dziennymi, choć może powinienem je nazwać bardziej wieczorowymi, bo zajęcia mam głównie po 19.” – śmieje się.

Dziś jego życie to w dużej mierze praca, którą uwielbia. Za co? Za atmosferę, za życie na wysokich obrotach, za to, że wciąż poznaje nowych ludzi, a kolejne projekty dostarczają mu nowych doświadczeń. Jak podkreśla, zarządzanie ryzykiem to praca zespołowa, a nie zajęcie dla solistów.

„Wzajemnie się uzupełniamy, poza tym taka organizacja sprawia, że nawet jeśli ktoś z jakichś przyczyn wypadnie z projektu, reszta spokojnie może go dokończyć. To daje duży komfort psychiczny” – tłumaczy Wojtek.

Niespełna rok po powrocie do Polski Wojtek awansował i dziś skupia się przede wszystkim na rozwoju zawodowym. Nie chce używać słowa „kariera”, bo ma dla niego negatywne zabarwienie i kojarzy mu się głównie z wyścigiem szczurów, w którym uczestniczyć nie chce. Na razie planuje skończyć studia i rozwijać swoje kompetencje w zarządzaniu ryzykiem. O kolejnej wyprawie rowerowej gdzieś po cichu już myśli, choć zdaje sobie sprawę, że pewnie tak daleko jak na Gibraltar nie uda mu się dotrzeć. Taka przygoda zdarza się bowiem tylko raz w życiu.


 


 


 Ambasada USA w Warszawie i Konsulat USA w Krakowie wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta oferują program mentoringowy dla polskich uczniów i studentów, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich. Jest to bezprecedensowy i prestiżowy program, w którym polscy i amerykańscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów (w tym stypendyści Fulbrighta) będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań. Ich starsi koledzy i koleżanki, którzy z powodzeniem przeszli przez ten proces, pomogą im skompletować dokumenty oraz przesłać aplikację na wybrane uczelnie. Program obejmuje również warsztaty prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady i Konsulatu USA oraz Komisji Fulbrighta.

 

Udział w programie jest bezpłatny. Zapraszamy uczniów klas I i II liceum lub klas I-III technikum zainteresowanych studiami undergraduate w USA w roku akademickim 2017-2018 oraz studentów uczelni wyższych zainteresowanych studiami graduate (magisterskimi lub doktoranckimi) w USA w roku akademickim 2017-2018.

 

Czekamy na zgłoszenia do 15 grudnia 2015 r. na stronie www.educationusa.pl/mentoring/

 

Więcej informacji o programie:

http://polish.poland.usembassy.gov/mentoring2.html

www.educationusa.pl/mentoring/


 


 
 


 


 Ruszyła Akademia Wolontariatu Sportowego zorganizowana w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to nowa inicjatywa w sporcie akademickim mająca na celu wsparcie uczelnianych i środowiskowych klubów AZS w efektywnej organizacji i koordynacji wolontariatu sportowego. Dzięki Akademii swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy akademickich imprez sportowych oraz miłośnicy sportu w tym m.in. uczniowie i studenci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać wiedzę praktyczną pracując jako wolontariusze sportowi. Wolontariat sportowy jest bowiem nową formą wolontariatu. Jest to działalność, dzięki której wolontariusz rozwija swoje kompetencje i zdobywa cenne doświadczenie zawodowe. Wolontariat sportowy  to inwestycja w przyszłość, zarówno wolontariusza, jak i klubów sportowych. Dzięki współpracy, kluby i wolontariusze razem dążą do wspólnego sukcesu.

Zachęcamy gorąco do odwiedzenia serwisu internetowego Akademii Wolontariatu Sportowego oraz zapoznanie się z jej ofertą dla klubów oraz potencjalnych wolontariuszy.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.wolontariatsportowy.com.

https://www.youtube.com/watch?v=Wo6aVBgTcO0


 


  „Kariera w Finansach i Bankowości” w wersji elektronicznej

 

Zmiana to proces, poprzez który przyszłość wchodzi w nasze życie – to zdanie wypowiedziane ponad 40 lat temu przez futurologa Alvina Tofflera można by uznać za motto najnowszego przewodnika "Kariera w Finansach i Bankowości", który został udostępniony po raz kolejny w rozszerzonej formie na stronie www.karierawfinansach.pl.

 

Czy wiedziałeś, że rewolucję industrialną od rewolucji agrarnej dzieliło 8 tys. lat, wynalezienie żarówki od lądowania na księżycu niespełna 90 lat, a powstanie pierwszej przeglądarki internetowej od odczytania ludzkiego genomu już tylko 12 lat? Tempo zmian zaczyna definiować naszą rzeczywistość. Dowiedz się, jak przyspiesza świat finansów, jakich profesjonalistów będzie potrzebował w najbliższych latach i które kompetencje warto rozwijać.

 

Redakcja KarierawFinansach.pl już po raz 7. przygotowała dla młodych ludzi zainteresowanych pracą w szeroko pojętym sektorze finansowym publikację "Kariera w Finansach i Bankowości" na rok akademicki 2015/16, której wersję drukowaną można odebrać w biurach karier, podczas jesiennych i wiosennych targów pracy i wydarzeń organizowanych przez studenckie koła naukowe lub w salonach empik.

 

W najnowszym numerze przyglądamy się bliżej zagadnieniu zmiany, która silnie definiuje obecnie rynek pracy oraz wpływa na charakter wielu profesji związanych ze światem finansów. Dzięki lekturze nowego przewodnika dowiesz się m.in.

·         kim są liderzy zmiany w ramach sektora nowoczesnych usług biznesowych;

·         jak zarządzanie projektami wpływa na zakres obowiązków finansistów;

·         jak zmieniają się relacje pomiędzy bankiem a klientami;

·         jakich nowych kompetencji oczekuje od doradców konsulting innowacji;

·         jak do zmian mogą przygotować nas kwalifikacje zawodowe.

 

Dzięki współpracy z najlepszymi ekspertami z branży powstało 34 tekstów, w tym nt.: zawodów przyszłości, sektora BPO/SSC, usług finansowych i doradczych, bankowości, ubezpieczeń oraz kwalifikacji zawodowych. Dodatkowo, na czytelników czeka 57 profili pracodawców, z których można dowiedzieć się o aktualnych planach rekrutacyjnych.

 

Każdy z przygotowanych przez nas materiałów zawiera opisy zawodów, branż i kwalifikacji, prezentowane również w druku, jak i wywiady z specjalistami i managerami, które w pełnej formie publikujemy w wersji elektronicznej.

 

Przewodnik jest dostępny pod adresem www.karierawfinansach.pl/przewodnik.


 


  Program Aktywizacja - darmowe wsparcie dla nowych firm!
http://programaktywizacja.pl/


 


  PRACADEMIA.EU to partnerski projekt Uniwersytetu Warszawskiego i Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, który służy łączeniu studentów z instytucjami zewnętrznymi – jeszcze w trakcie studiów.  Celem portalu PRACADEMIA.EU jest przede wszystkim podniesienie kompetencji studentów w zakresie podejmowania i prowadzenia współpracy z biznesem, instytucją publiczną czy organizacją pozarządową. Instytucje zewnętrzne zamieszczając na portalu praktyczne tematy, dają możliwość opracowania ich studentom w ramach prac dyplomowych czy zaliczeniowych. Dzięki temu studenci zyskują cenne umiejętności kierunkowania swoich badań i prac na rozwiązywanie realnych problemów. Poznają również specyfikę działania zewnętrznych instytucji, co wstępnie przygotuje ich do wejścia na rynek pracy.

 

Start portalu www.pracademia.eu: 17 listopada 2015
FB: https://www.facebook.com/pracademia/


 


   

www.neuvoo.pl to największy na świecie agregator ofert pracy dostępny w Polsce. Z neuvoo masz codziennie dostęp do 120 tysięcy ogłoszeń w kraju i milionów globalnie


 


 


 Zarabiaj.pl to portal z ofertami pracy adresowany zarówno do pracodawców, jak i kandydatów. Dzięki swoim licznym funkcjonalnościom serwis umożliwia szybkie i bezproblemowe publikowanie szczegółowych ofert pracy z kraju i zagranicy. Użycie wyszukiwarki sprawia, że znalezienie pracy w dowolnym regionie Polski zajmuje kandydatom zaledwie kilka sekund. W serwisie Zarabiaj.pl znajdziesz nie tylko interesujące oferty pracy, ale również mnóstwo przydatnych porad. Nasz blog jest regularnie uaktualniany nowymi informacjami z rynku pracy, ciekawostkami oraz wskazówkami na temat rozwoju kariery i zarządzania pracownikami.


 


  Męczy Was długi dojazd do pracy?
Znajdźcie pracę dokładnie w tej lokalizacji, która Wam odpowiada i nie traćcie czasu na dojazdy!
Nowa ogólnopolska mapa ofert pracy od portalu Praca.pl: http://lokalna.praca.pl
Działa na urządzeniach mobilnych!


 


 


 www.pracaDNA.pl

Serwis pracaDNA.pl to wspólny portal pracy dla stron hostessa.pl, dnamodelki.pl i czasownik.pl, który umożliwia bezpłatny dostęp do setek ofert pracy z terenu całego kraju. Znajdziesz u nas oferty pracy dla hostess, promotorów i supervisorów, modelek i modeli oraz pracowników tymczasowych, w tym np. pracowników biurowych, kierowców, handlowców, telemarketerów i programistów.

Jesteśmy portalem ogólnopolskim, znajdziesz u nas propozycje pracy z całego kraju. Portal jest aktualizowany codziennie, prowadzimy też ciągły nabór pracowników! Nasi współpracownicy otrzymują dostęp do najnowszych ofert z rynku pracy – dostosowanych do poziomu umiejętności, doświadczenia i określonych w profilu preferencji.

 

DNA – agencja hostess oferuje pracę dla hostess i hostów, ale także supervisorów, animatorów, tłumaczy i konferansjerów. Pracujemy na targach, galach, konferencjach, festiwalach oraz wszelkich innych dużych eventach. Jesteśmy w całej Polsce!

Więcej: www.hostessa.pl

DNA – agencja modelek to miejsce dla modelek i modeli, ale również fotografów, wizażystów i grafików. Modelki i modele biorą udział w pokazach, sesjach zdjęciowych i reklamach, a nasi specjaliści stanowią wsparcie przy wielu realizowanych projektach.

Więcej: www.dnamodelki.pl

DNA – agencja pracy czasowej rekrutuje i zatrudnienia pracowników tymczasowych. Zarządzamy zasobami ludzkimi, doradzamy, prowadzimy rekrutacje i pomagamy zdobyć pierwszą pracę. Zatrudniamy nie tylko pracowników biurowych, ale także handlowców, programistów i managerów.

Więcej: www.czasownik.pl


 


  


  


   

24 błędy w CV, przez które nie dostajesz pracy.

 https://interviewme.pl/ebooki (w razie zainteresowania serdecznie proszę o zamieszczenie linka w podanym formacie).

 Nawet najlepsi rzadko wiedzą, jak napisać CV, a następnie je wysłać, aby pracodawca ZAWSZE zwrócił na nie uwagę.

Pobierz darmowy eBook i sprawdź, ile z tych 24 błędów popełniasz pisząc CV.


 


 


Otwarcie oddziału CERI International Sp. z o.o. w Białymstoku w 2015 roku! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy!  


 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO NAS NA FACEBOOKU

 
 
 
 

 

Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów organizuje warsztaty z następujących tematów:

 

·        
 

 • Komunikacja interpersonalna
 • Kreatywność
 • Asertywność
 • Autoprezentacja
 • Budowanie samooceny
 • Aktywne metody poszukiwania pracy
 • Polski i europejski rynek pracy
 • Prawo pracy w pigułce


Wszystkich serdecznie zapraszamy :)
 

  

 

 
Careerjet.pl jest wyszukiwarką pracy skierowaną do osób szukających pracy w Polsce. Jedno kliknięcie wystarcza, aby uzyskać bezpośredni dostęp do szerokiej gamy ofert pracy z różnorodnych zasobów internetowych na całym świecie, tj. stron portali pracy, firm, agencji rekrutujących, itp.

 
Branżowy portal ECOJOBS
 
Powstał specjalistyczny portal ECOJOBS (www.ecojobs.pl), który ma za zadanie pomóc absolwentom/tkom ochrony i inżynierii środowiska, geografii, GIS, biologii i innych nauk przyrodniczych znaleźć prace. Na portalu publikowane są oferty pracy, staży oraz wolontariatu w Polsce, Czechach i na Słowacji. Serdecznie zapraszamy!
 


 


  Strona www.cvnet.pl, na której znajdziesz sprawdzone wzory CV, artykuły i wskazówki. Strona propaguje koncepcje accomplishment-driven CV, czyli CV bazującego na dokonaniach i informacje zwrotne od czytelników potwierdzają skuteczność tego podejścia. 

 
Sądząc po popularności poszczególnych wpisów cvnet ma bardzo dużą oglądalność wśród studentów/absolwentów. 

 


 


 Amundio.com to międzynarodowa wyszukiwarka ofert pracy. Przeszukujemy setki portali rekrutacyjnych po to, by w jednym miejscu pokazać naszym użytkownikom wszystkie najciekawsze oferty pracy. Zapraszamy do współpracy


 


  


 Adzuna to wyszukiwarka internetowa, która zbiera setki tysięcy ofert pracy z różnych stron www i udostępnia je w jednym miejscu. Odkryj oferty pracy w Twojej okolicy i całej Polsce już teraz! www.adzuna.pl


 


 


 


 


 


 


Platforma E-edu, wychodząc naprzeciw wyzwaniom edukacyjnym, szerzy ideę nowoczesnego kształcenia, oferując szeroki wachlarz kursów on-line. Dbamy, aby realizowane przez nas projekty szkoleniowe umożliwiały kursantom osiąganie zakładanych celów i pożądanych efektów.
 
Bez względu na to, czy interesuje Cię zdrowe odżywianie, pielęgnacja twarzy, e-biznes, zagadnienia związane z mediami społecznościowymi czy prawo i kreowanie marki – na pewno w naszej ofercie znajdziesz kurs spełniający Twoje oczekiwania.
Na platformie zdalnego nauczania możesz korzystać z kursów, pod czujnym okiem trenerów i zespołu e-edu lub samodzielnie zarządzać swoją nauką w kursie bez trenera kursu.
 
Jeśli chcesz zatem wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności:
·        nie wychodząc z domu,
·        oszczędzając czas (brak konieczności obecności na testach, spotkaniach),
·        w sposób wygodny (uczysz się wszędzie tam, gdzie posiadasz swobodny dostęp do Internetu),
·        tanio (nasze kursy rozpoczynają się już od 99zł brutto).
…odwiedź nas na www.e-edu.pl
Po zakończonym kursie otrzymasz imienny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.  

 

Zapraszamy.

 


 Trovit jest wyszukiwarką z siedzibą w Barcelonie i specjalizuje się w ogłoszeniach pracy. Aktualnie działa w 38 krajach, zapewniając kompletną listę ogłoszeń pracy.

http://praca.trovit.pl/


 


  


 LancerHub.com umożliwia swoim użytkownikom pracę zdalną nad ciekawymi projektami w skali globalnej. Aplikuj na oferty pracy od pracodawców z całego świata i zacznij zarabiać. Dołącz do naszego portalu już dziś.
 
KarieraPlus.pl –portal o karierze dla studentów i absolwentów

KarieraPlus.pl zawiera szereg porad dla osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, jak i dla specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Wyróżnia się innowacyjnym podejściem do tematów i praktycznymi informacjami dotyczącymi składania aplikacji na różne stanowiska, praktyk i pracy. Można dowiedzieć się z niego, jak przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne, jak pomyślnie przejść proces rekrutacyjny oraz jak dbać o rozwój zawodowy.
Artykuły poradnikowe publikowane na portalu pomagają młodym ludziom rozwiać nurtujące ich wątpliwości. Sylwetki osób, które odniosły sukces,pozwalają uwierzyć, że można osiągnąć cel. Natomiast wywiady z doradcami zawodowymi czy psychologami dają konkretne wskazówki, jak dążyć w wybranym kierunku. Na portalu można też znaleźć liczne wypowiedzi pracowników firm, którzy ze swojej perspektywy opowiadają o tym, jak radzą sobie z codziennymi wyzwaniami orazpracodawców, którzy zdradzają, jakie są ich oczekiwania wobec kandydatów.
KarieraPlus.p lzawiera także wiadomości o wydarzeniach rekrutacyjnych i konkursach pracodawców.
 
Portal ma także swój profil na Facebooku: www.facebook.com/KarieraPlus

 
theStudentRanking.com -
Nowy, darmowy portal dla studentów zapewnia dostęp do globalnych ofert pracy i praktyk
 
         Sytuacja na rynku pracy nie zachwyca, a studenci i absolwenci coraz częściej mają trudności z wyróżnieniem się wśród rzeszy kandydatów o podobnych umiejętnościach oraz odnalezieniem pracy, która będzie dla nich szansą na rozwój. Celem theStudentRanking.com jest poprawa przepływu informacji między studentami, a pracodawcami oraz zapewnienie dostępu do informacji o globalnych i krajowych praktykach. Dzięki theStudentRanking.com studenci z tych popularnych jak i mniej znanych uczelni mogą zwiększyć swoje szansę bycia zauważonym i zatrudnionym przez wymarzonych pracodawców.
         Wielu młodych ludzi nie wie jak wygląda sytuacja na rynku pracy i jakie są ich mocne strony. Jednocześnie, pracodawcy zmagają się z poszukiwaniami najlepszych kandydatów. TheStudentRanking.com oferuje możliwość sprawdzenia się w międzynarodowym rankingu, który ułatwia  poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikiem studentów z innych polskich oraz zagranicznych uczelni.
         theStudentRanking.com kalkuluje pozycję użytkownika w rankingu, opierając się na jego osiągnięciach, nawiązanych kontaktach, studiach, ocenach, doświadczeniu zawodowym, zdobytym nagrodach, stypendiach i innych dodanych aktywnościach. Jeżeli użytkownik się zgodzi, pracodawcy mogą wykorzystać ranking, aby znaleźć najlepszych kandydatów lokalnie i globalnie, używając przy tym takich filtrów jak rok ukończenia studiów, posiadane umiejętności, znajomość języków, chęć do podróżowania itp. W serwisie studenci mogą odnaleźć wiele wskazówek, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej lub co zrobić by być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy- http://www.thestudentranking.com/pl/blog.
         Jeżeli wciąż poszukujesz wakacyjnych praktyk, lub jesteś absolwentem i szukasz pracy już dziś zarejestruj się na portalu i sprawdź jakie oferty czekają na Ciebie!

 
Wygraj audyt CV, zdobądź poradnik rekrutacyjny!
 
 
 
Przygotowujesz się do rozmowy o pracę? Wygraj audyt CV oraz zdobądź niepowtarzalny poradnik rekrutacyjny „Podglądamy pracodawców, 60 pytań o rekrutację”.
 
Możesz też wgrać inną nagrodę dodatkowych:
·         3 x Lot szybowcem z księgi przeżyć WyjątkowyPrezent.pl
·         6 x Podwójne zaproszenia na spektakle Teatru 6. Piętro
·         15 x Zestawy 20 książek Wydawnictwa Znak
 

HYPE.pl „Praca w Europie“
 
 
„Praca w Europie“ to portal dla wszystkich zainteresowanych znalezieniem stażu, bądź podjęciem zatrudnienia w jednym z krajów Unii Europejskiej. Na stronie znaleźć można nie tylko najnowsze oferty pracy i praktyk w Niemczech, Francji, czy też Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale również zapoznać się z praktycznymi informacjami przygotowującymi do wyjazdu poza granice Polski.
Na łamach strony publikowane będą dodatkowo informacje odnośnie aktualnych trendów na krajowym jak i międzynarodowym rynku pracy.
Jako młody serwis przygotowywany głównie z myślą o studentach i absolwentach polskich uczelni liczymy na konstruktywne uwagi i komentarze z Państwa strony, które pozwolą nam na dalszą rozbudowę zawartości witryny zgodnie z oczekiwaniami odbiorców.
Serwis „Praca w Europie“ dostępny jest pod adresem: http://hype.pl/praca/
 
Zapraszamy!
 
 
 
Studencie! Szukasz pracy? Ale nie wiesz jak i gdzie.. Portal Pracatobie.pl to świetne rozwiązanie tego problemu!
 
W łatwy sposób można dotrzeć do pożądanego Pracodawcypoprzez bezpośredni z nim kontakt lub dodanie swojego profilu zawodowego do bazy kandydatów na stronie www.pracatobie.pl
To nic nie kosztuje, a można tylko zyskać.

Osoby poszukujące pracy mogą się w portalu Pracatobie.pl rejestrować za darmo. Na stronie codziennie pojawia się kilkadziesiąt nowych ogłoszeń z całego kraju. Są także oferty zagraniczne.

Portal to również źródło informacji o szkoleniach. Są tam również porady prawne i praktyczne wskazówki psychologów dotyczące szukania pracy.
 
Mamy wiele ofert pracy dla studentów i absolwentów Uczelni Wyższych. Aby się o tym przekonać należy wejść na stronę: www.pracatobie.pl
 
Szukasz pracy? Znajdziesz ją dzięki naszej pomocy!
 
Właśnie na Ciebie czekamy!
 
Jeśli często myślisz o znalezieniu pracy swoich marzeń, ale nie wiesz do końca jak.
Pragniesz połączyć pasję podróżowania, rozwój osobisty, naukę języków i poznanie nowych ludzi, a przy tym chcesz, żeby dodatkowo ktoś Ci jeszcze za to wszystko zapłacił…
 
…to zaloguj się na nowy portal Work & Fun™ i wypełnij dokładnie swój profil.
Najlepsi pracodawcy w kraju i zagranicą już czekają na Twoje zgłoszenie – daj im szansę.
 
 http://www.work-and-fun.com/pl/register,a.html
 
Kogo szukają:  
 • animatorów czasu wolnego, 
 • team leaderów, 
 • instruktorów fitness,  
 • kelnerów,  
 • barmanów,  
 • housekeeping,
 • recepcjonistki,
 • DJ,
 • promotorów i hostessy
 
Rejestracja i umieszczenie swojej aplikacji jest i zawsze będzie bezpłatne – nie pobieramy ŻADNYCH OPŁAT!!!
 
 Nie czekaj – rekrutacja na wyjazdy zaczyna się na przełomie marca/kwietnia.
 
Wypełnij swoją aplikację i czekaj na zgłoszenie. Powodzenia.
 
Serdecznie pozdrawiamy
Zespół Work & Fun™
------------------------------------------------
Work & Fun™
office@work-and-fun.com
www.work-and-fun.com

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/praca.na.wakacje
Podróżuj, pracuj, baw się i zarabiaj: http://www.work-and-fun.com/pl/register,a.html
Studentko! Studencie! Oferty  zagranicznych stypendiów, staży oraz informacje o konkursach międzynarodowych nareszcie w jednym miejscu- odwiedź stronę www.heysuccess.com i wzmocnij swoje szanse na rynku pracy zdobywając międzynarodowe doświadczenie!


Inżynierowie.pl. jest innowacyjną i kompleksową platformą wymiany handlowej firm branż inżynierskich
oraz sektorów pokrewnych. Inżynierowie.pl. to także interaktywny serwis społecznościowo-biznesowy,
opracowany przez inżynierów dla inżynierów, który skupia społeczność Specjalistów z poszczególnych branż.
 
Głowna idea portalu to nawiązywanie wzajemnych relacji pomiędzy firmami i indywidualnymi specjalistami branż inżynierskich,
wzajemna promocja, wymiana wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie współpracy.  
 
W portalu znajduje się sekcja oferty pracy, z bogatą bazą ofert płynących bezpośrednio od najlepszych firm inżynierskich.
 
Już wkrótce zostanie uruchomiona Społeczność, czyli baza specjalistów z branż inżynierskich, umożliwiająca nawiązanie wzajemnych kontaktów,
wymianę doświadczeń i informacji. Użytkownicy indywidualni w ramach społeczności, będą mogli m.in:
 
·         Tworzyć swoje Profile zawodowe,
·         Dodawać swoje CV do bazy danych,
·         Otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach pracy, praktyk,
·         Nawiązywać wzajemne kontakty oraz kontakty bezpośrednio z firmami z branży,
·         Wymieniać się doświadczeniami i informacjami zawodowymi.
  


 

Chciałbyś znaleźć pracę w Polsce lub za granicą?
Zapraszamy serdecznie na witryny portalu www.jober.pl
 
Na naszym portalu bezpłatnie znajdziesz pracę, wystarczy się zarejestrować lub aplikować na jedno z kilku tysięcy ofert pracy.
 
Pozdrawiamy, Zespół Jober.pl


 Oferty pracy na www.absolvent.pl  TestCV.com to multidyscyplinarny, wielojęzyczny Serwis Internetowy, który umożliwia przeprowadzanie testów kompetencyjnych dla kandydatów do pracy i przy rozpatrywaniu awansu pracowników. Jest adresowany do przedsiębiorstw różnych branż, firm doradztwa personalnego, a także samych pracowników i kandydatów do pracy. Znajdujące się na naszej platformie profesjonalne testy zostały przygotowane przez autorytety z różnych dziedzin i z różnych krajów. W serwisie znajduje się ponad 100 testów psychologicznych, językowych, informatycznych i kompetencyjnych.

 
W ramach współpracy pomiędzy Platformą TestCV.com oraz Biurem Karier Uniwersytetu w Białymstoku studenci i absolwenci naszej Uczelni mogą bezpłatnie korzystać z testów dostępnych na TestCV.com.
 
 
JEŚLI CHCESZ SPRAWDZIĆ SWOJĄ WIEDZĘ I ROZWIĄZAĆ CAŁKOWICIE ZA DARMO TEST Z WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE KATEGORII, JUŻ TERAZ SKONTAKTUJ SIĘ E-MAILOWO LUB TELEFONICZNIE Z BIUREM KARIER UwB.


 

 

 

 

 

 

Darmowe szkolenia i kursy
Interesują Cię darmowe szkolenia i bezpłatne kursy? Chcesz za darmo podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać wartościową wiedzę oraz umiejętności? Odwiedź DarmoweSzkolenia.com - największy w Polsce serwis zawierający darmowe szkolenia i bezpłatne kursy.
Celem strony jest informowanie użytkowników o bezpłatnych szkoleniach i darmowych kursach z całej Polski, a także o szkoleniach i kursach on-line. Każdy użytkownik może się zarejestrować i dodawać informacje o bezpłatnych warsztatach i kursach za darmo. Piszemy o wszystkich rodzajach darmowych szkoleń, zaczynając od zarządzania, przez kadry i płace, a kończąc na darmowych kursach języka angielskiego.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z możliwości darmowej edukacji! Codziennie czekają na Ciebie nowe darmowe szkolenia

 

Studentprawa.pl to portal skierowany bezpośrednio do studentów i absolwentów prawa.  Jest  to nowoczesna i wielofunkcyjna platforma zawierająca przydatne informacje dotyczące zarówno obowiązków studenckich, rozrywki i kultury oraz życia zawodowego i kształtowania kariery. Artykuły, wywiady i relacje pozwalają zapoznać się z zawodem prawnika, z punktu widzenia bardziej doświadczonych kolegów. Testy, szkolenia i kursy dają możliwości rozwoju w wybranych kierunkach. Oferty praktyk, staży i pracy z całego kraju pomogą rozwijać własną karierę zawodową.  Portal umożliwia kontakt studentów z różnych miast i uczelni mających wspólne  zainteresowania. Serwis edukacyjno - informacyjny studentprawa.pl jest odpowiedzią na potrzeby i pytania studentów.
 
 
Rekrutacja 2019/2020
© 2009-2019 Uniwersytet w Białymstoku