Aktualności Konferencje
Dwaj wybitni wykładowcy z Międzynarodowego Towarzystwa Magnetycznego Ieee Magnetics na Wydziale Fizyki UwB

10 maja br. na Wydziale Fizyki swój referat wygłosi prof. Adekunle Adeyeye z Uniwersytetu w Singapurze, natomiast 14 maja prof. Rudolf Schaefer z Leibniz Institute for Solid State and Materials Research (IFW, Drezno, Niemcy).

 

Prof. Adekunle Adeyeye ukończył studia z Fizyki na Uniwersytecie w Ilorin w Nigerii, doktorat uzyskał na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie następnie przez kilka lat prowadził badania naukowe w laboratorium Nanoscale Science Laboratory. Od 2000 roku objął stanowisko profesora na uniwersytecie w Singapurze (Department of Electrical & Computer Engineering, National University of Singapore). Prof. Adekunle Adeyeye opublikował w renomowanych czasopismach ponad 250 artykułów naukowych z dziedziny nanomagnetyzmu.
Podczas wykładu prof. Adekunle Adeyeye opowie o kryształach magnonicznych i o ich potencjalnym zastosowaniu a także przedstawi metody syntezowania jedno- i dwuwymiarowych kryształów magnonicznych przy wykorzystaniu techniki litografii. 
 
Natomiast 14 maja br. o godz. 12.15 w sali 203 Wydziału Fizyki (ul. Lipowa 41) prof. Rudolf Schaefer z Leibniz Institute for Solid State and Materials Research (IFW, Drezno, Niemcy) wygłosi konwersatorium pod tytułem: Magneto-Optic Analysis of Magnetic Microstructures.
 
Prof. Rudolf Schaefer ukończył studia i uzyskał tytuł doktora na uniwersytecie: University of Erlangen-Nuernberg. Pracował w laboratoriach IBM Research Center in Yorktown Heights (Stany Zjednoczone) oraz Forschungszentrum Juelich (Niemcy). W 1993 roku podjął pracę w Leibniz Institute for Solid State and Materials Research (Drezno, Niemcy) gdzie następnie objął kierownictwo w zakładzie Magnetycznych Mikrostruktur. Jego prace badawcze koncentrują się na magnetycznych mikrostukturach oraz na obrazowaniu domen magnetycznych przy zastosowaniu mikroskopii Kerra.
W trakcie wykładu prof. Rudolf Schaefer przedstawi różne aspekty magnetycznych mikrostruktur, scharakteryzuje procesy magnetyzacji w różnych rodzajach materiałów i zaprezentuje sposoby obrazowania domen magnetycznych. 
 

7 maja 2013
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku