Aktualności Konferencje
Juwenalia 2013

15 maja studenci przejęli władzę nad Białymstokiem, odbierając symboliczny klucz do bram miasta.

Parada studentów ruszyła z Placu Uniwersyteckiego. Jak co roku studenci ze wszystkich białostockich uczelni rozpoczęli władanie miastem we właściwy sobie sposób – zabawą i muzyką.
Oprócz przeróżnych pojazdów można było spotkać studentów przebranych w osobliwe i kolorowe stroje.

Przemarsz studentów zakończył się na kampusie Politechniki Białostockiej, gdzie w ramach Dnia Akademickiego odbyły się różne gry i zabawy m.in.: bitwa na balony z wodą, pokaz Capoeira, Sumo.

Od czwartku do soboty odbędą się koncerty plenerowe. Na scenie wystąpią wykonawcy różnych gatunków muzyki m.in.: Weekend, Letni Chamski Podryw, Habakuk, The Toobes, Strachy na Lachy, Polska B. Juwenalia potrwają do 19 maja.

Więcej informacji na stronie www.juwenalia.bialystok.pl

Galeria (kliknij)

15 maja 2013