Aktualności Konferencje
Finał zbiórki surowców w ramach akcji "Student pomocny z natury"

Przez cały czwartek rosła góra surowców wtórnych zebranych przez białostockich żaków w ramach akcji "Student pomocny z natury".  Worki z nakrętkami, butelkami PET i puszkami były zwożone z uczelnianych wydziałów i akademików, które przyłączyły się do akcji, do Miasteczka Ekologicznego, jakie powstało na czas Juwenaliów w kampusie Politechniki Białostockiej.

17 maja o 11.00 w miasteczku pojawi się ciężarówka spółki "LECH", która zobowiązała się odebrać surowce. Worki - a będzie ich wedle szacunków organizatorów zbiórki grubo ponad setka – zostaną załadowane przez studentów-wolontariuszy na ciężarówkę.

Ile dokładnie nakrętek, plastikowych butelek i puszek udało się zebrać w czasie akcji – będzie wiadomo za kilka dni, gdy pracownicy „LECHA” zważą zawartość worków. Wtedy też okaże się, ile są warte, a równowartość trafi na konto Fundacji „Pomóż im” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym dziecięcego hospicjum w Białymstoku.

Zbiórka surowców trwała od kwietnia. Na pomysł akcji "Student pomocny z natury", a także stworzenia Miasteczka Ekologicznego podczas Juwenaliów, wpadli studenci z Koła Naukowego Biologów UwB. Do współpracy namówili kolegów z innych uczelni. W organizacji zielonej juwenaliowej strefy pomogła im natomiast Specjalistyczna Spółdzielnia Socjalna UNIVERSAL ECOLOGY. Dzięki temu odwiedzający miasteczko mogą liczyć na wiele atrakcji: muzycznych, artystycznych i nie tylko. Szczegóły na stronie (kliknij).

17 maja 2013