Aktualności Konferencje
Inspirujące przykłady ludzi biznesu

Blisko trzystu uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w spotkaniu EEC - Liderzy Przyszłości, jakie w czwartek (24.09) odbyło się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Wydarzenie towarzyszyło obradom Wschodniego Kongresu Gospodarczego. 

To przykłady pociągają najbardziej - z takiego założenia wyszli organizatorzy. Na spotkanie z młodzieżą zaprosili białostockich przedsiębiorców, którzy z sukcesem realizują swoje biznesowe pomysły. To Maciej Szumski - prezes Plum, Emilia Andrzejewska - założycielka Baristacji, Adam Ławicki z CEO White Hill oraz Adam Zdanowicz - designer, założyciel MAD Bicycles. Goście opowiadali o początkach swojej rynkowej działalności, ciężkiej pracy i determinacji, jaka się z tym wiązała, ale i o satysfakcji, jakie daje samorealizacja i biznesowy sukces. 

Spotkanie przebiegało w luźnej atmosferze, nie zabrakło żartów i spontanicznych reakcji widowni. Witając młodzież prof. UwB Robert Ciborowski, prorektor ds. ekonomicznych mówił, że bycie liderem to przede wszystkim tworzenie czegoś oryginalnego, czego jeszcze nikt nie zrobił, czyli ucieczka od szarości. Do poszukiwania własnej drogi i konsekwentnej realizacji założeń zachęcał też Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Podkreślał, że na kreatywności młodych zyska cały region. 

Inicjatorem spotkania EEC – Liderzy Przyszłości była Grupa PTWP. Ideę wsparła Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Resursa Podlaska, a także Uniwersytet w Białymstoku.

Galeria


25 września 2015
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku