Osiemnastka UwB

Sporym powodzeniem cieszyły się także popołudniowo-wieczorne imprezy, zorganizowane w Kampusie z okazji 18. urodzin uczelni i w ramach XIII Festiwalu Nauki i Sztuki.

Badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku ponownie w gronie stypendystów FNP

Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk z Wydziału Prawa UwB znalazła się w gronie tegorocznych laureatów 23. edycji konkursu w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Uroczystość odebrania dyplomów odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie. To już drugie zwycięstwo młodej białostockiej badaczki w tym konkursie.

Dzień Otwarty UwB - 2015

Po raz pierwszy Dzień Otwarty UwB odbył się w nowym Kampusie. Jak co roku były tłumy zwiedzających i fascynujące naukowe atrakcje.

Wykład Dr Jolanty Doschek: Relacja tekst - historia jako archetekst

Zapraszamy na wykład Dr Jolanta Doschek z Uniwersytetu Wiedeńskiego Relacja tekst - historia jako archetekst, który odbędzie się 27 maja, o godz. 15:00, na Wydziale Filologicznym, sala 74.

My ornitolodzy, czy o słowach mniej lub bardziej skrzydlatych

26 maja (wtorek) o 19:00 zapraszamy na spotkanie z Profesor dr hab. Elżbietą Wesołowską z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, która wygłosi prelekcję My ornitolodzy, czyli o słowach mniej lub bardziej skrzydlatych.

Zagadkowa śmierć profesora

CSI tym razem będzie potrzebne w kampusie UwB...

400 zł miesięcznej dotacji na dziecko w Klubie Malucha – ostatnie wolne miejsca!

Pracownicy, studenci i doktoranci UwB mogą skorzystać z programu „Maluch 2015”, w ramach którego przewidziana jest miesięczna dopłata 400 złotych do czesnego dla każdego dziecka. Rekrutacja trwa do 29.05.2015. Liczba miejsc ograniczona.

Drogi kobiet do polityki

Jak kobiety radziły sobie w polityce w XVIII wieku, a jak udaje im się to dziś? Jakie zjawiska, uwarunkowania społeczne, kulturowe czy środowiskowe sprzyjają zaangażowaniu publicznemu pań, a jakie nie? O tym rozmawiać będą na Uniwersytecie w Białymstoku uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowej. Trzydniowe spotkanie rozpocznie się w piątek (22 maja 2015 r.)

Measurements of interactions between lipid membranes

We wtorek 19 maja 2015 r. o godzinie 13:15 na Wydziale Fizyki UwB (przy ul. K. Ciołkowskiego 1L) w sali 2011 odbędzie się konwersatorium, na którym Prof. Horia Petrache (Purdue University,USA) wygłosi referat.

Oko – mózg – sztuka

Na kolejne otwarte spotkanie z kognitywistyką zaprasza w piątek 22 maja Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB.