Medal "Zasłużony dla Tolerancji" dla prof. dr. hab. Jerzego Nikitorowicza

Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz z Uniwersytetu w Białymstoku znalazł się w gronie tegorocznych laureatów nagrody „Zasłużony dla Tolerancji”. Przyznaje ją - od 1998 roku - Fundacja Ekumeniczna "TOLERANCJA". Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali odbędzie się w listopadzie. Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do szerzenia idei tolerancji w kraju i na świecie.

Kierownictwo projektu "Kadry dla Zielonej Gospodarki" poszukuje specjalisty ds. ewaluacji i monitoringu

Uniwersytet w Białymstoku przystąpił do realizacji projektu Kadry Zielonej Gospodarki, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W związku z tym kierownictwo projektu poszukuje specjalisty ds. monitoringu i ewaluacji.

Prof. dr hab. Elżbieta Feliksiak z nagrodą im. Franciszka Karpińskiego

Prof. dr hab. Elżbieta Feliksiak, były pracownik Wydziału Filologicznego UwB, została uhonorowana nagrodą literacką im. Franciszka Karpińskiego za "wybitne i rozległe badania nad polską kulturą na dawnych Kresach Rzeczypospolitej i kultywowanie chrześcijańskiego etosu w badaniach nad literaturą XIX i XX wieku".

Dzień Seniora 2012

Z okazji Dnia Seniora w dniu 22 października 2012 roku odbyło się spotkanie emerytów i rencistów Uniwersytetu w Białymstoku.

Targi Pracy „Oko w oko z pracodawcą”
W dniu 22 października na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB odbyły się Targi Pracy „Oko w oko z pracodawcą”. Przyciągnęły one wielu pracodawców oraz osób zainteresowanych pracą, praktykami czy też stażem.
Budowanie repozytorium uczelnianego

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w Open Access Week. Wykład pt. „Budowanie repozytorium uczelnianego” wygłosi mgr Małgorzata Rychlik z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy odbędzie się 25 października 2012 roku o godz. 13.00 w Audytorium im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (VI piętro) Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A.

"Generacja Przyszłości" - konkurs MNiSW dla szczególnie uzdolnionych studentów

Siedem milionów złotych – tyle wynosi budżet „Generacji Przyszłości”, programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla szczególnie uzdolnionych studentów.

Dzień Otwarty w Uniwersyteckim Muzeum Przyrodniczym

Uniwersyteckie Muzeum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, mieszczące się w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Świerkowej 20B, zaprasza wszystkich miłośników przyrody i ciekawych świata na Dzień Otwarty – w najbliższą sobotę, 20 października, w godzinach 10.00 – 15.00.

III Akademickie Mistrzostwa Polski Autorów Tekstów „Konfrontacje 2012”

Zapraszamy studentów i doktorantów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Fundację „Fundusz Pomocy Studentom”.

Rekrutacja uzupełniająca – studia doktoranckie

Trwa rekrutacja uzupełniająca na niestacjonarnych Filologicznych Studiach Doktoranckich.