Ruszyła rekrutacja studentów do projektu ,,Nasi Tatarzy"

Nieformalna grupa młodzieży "Bez Barier" działająca na Wydziale Prawa UwB zaprasza studentów Uniwersytetu w Białymstoku do udziału w cyklu warsztatów poświęconych historii, kulturze, religii i tradycji tatarskich.

Fundacja UwB zaprasza

W najbliższą niedzielę 14 października Fundacja UwB zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym spacerze po Osiedlu Tysiąclecia, podczas którego o jego historii opowiedzą nam Zdzisław Zabielski i Zdzisław Rynkiewicz.

Profesorowie UwB z prezydencką nominacją

Prof. dr hab. Jarosław Ławski z Wydziału Filologicznego oraz prof. dr hab. Jan Tęgowski z Wydziału Historyczno-Socjologicznego, odebrali nominację profesorską z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Sektor publiczny we współczesnej gospodarce

W dniach 25-26 października 2012 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Sektor publiczny we współczesnej gospodarce”.

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 - relacja filmowa

Zapraszamy do obejrzenie relacji filmowej z inauguracji roku akademickiego 2012/2013 na Uniwersytecie w Białymstoku.

Wystawa malarstwa Kazimierza Jurgielańca w Bibliotece Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku oraz Autor mają zaszczyt zaprosić na wernisaż retrospektywnej wystawy malarstwa. Otwarcie wystawy odbędzie się 19 października 2012 r. o godz. 17.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej.

Rekordowa liczba zagranicznych studentów z programu LLP-Erasmus na UwB

50 zagranicznych studentów będzie studiować na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach wymian studenckich unijnego programu LLP-Erasmus.

Trzeci Festiwal Literacki „Zebrane”

Już po raz trzeci wywodzące się z białostockiej polonistyki Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów zaprasza na Festiwal Literacki "Zebrane".

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013

3 października Uniwersytet w Białymstoku uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki 2012/2013, szesnasty już w swojej historii.

Bezpłatne warsztaty - Wejście na Rynek Pracy dla Studentów UwB !

W dniach 24.09 – 12.10.2012 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB realizujący projekt pt. Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 prowadzić będzie rekrutację na piątą edycję bezpłatnych zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy pt. Wejście na Rynek Pracy.