Dr hab. Izabela Święcicka, prof. UwB - recenzentem projektów UE

Dr hab. Izabela Święcicka, prof. UwB (Instytut Biologii) została powołana na recenzenta projektów Unii Europejskiej w ramach programu badawczo-szkoleniowego 7PR - LUDZIE.

Konkurs na "Projekty rozwojowe”

5 września 2012 r. ogłoszony został konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe", Poddziałanie 1.3.1 "Projekty rozwojowe”.

HOMING PLUS I POMOST – trwa nabór wniosków

W obu programach wnioski można składać od 14 sierpnia do 15 października br.

Nowe akcje COST

Trwa konkurs na propozycje nowych Akcji Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych COST. Propozycje przyjmowane są drogą elektroniczną do 28 września 2012 r.

Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych dla Filii w Wilnie

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny w Wilnie po pięciu latach starań otrzyma pieniądze na nową siedzibę. Kiedy to nastąpi zależy od tego, czy nowy budynek zostanie kupiony czy wybudowany.

„Kultura wielu głosów”

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu „Kultura wielu głosów”. Warsztaty - w przestrzeni miasta, w dniach 26 września - 1 października - poprowadzi Maria Żynel z niezależnego Teatru Malabar Hotel. Zgłoszenia są przyjmowane od 18 do 23 września.

„Prezydentowa Karolina Kaczorowska Stanisławów – Sybir – Afryka – Londyn”

Biblioteka UwB i Bellona S.A. mają zaszczyt zaprosić na promocję książki Iwony Walentynowicz „Prezydentowa Karolina Kaczorowska Stanisławów – Sybir – Afryka – Londyn”. Gościem honorowym będzie Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Promocja odbędzie się 26 września 2012 roku o godz. 17.00 w Audytorium im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (VI piętro) Biblioteki Uniwersyteckiej.

Rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I i II stopnia 2012/2013

26 lipca ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne w roku akademickim 2012/2013. Kandydaci mogą rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) na stronie www.uwb.edu.pl/rekrutacja. Znajdują się tam informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji na studia, wymaganych dokumentów oraz płatności.

55 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego

W dniach 16-20 września obradował w Białymstoku 55 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Organizatorami Zjazdu byli: Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Instytut Chemii naszego Uniwersytetu przy współudziale Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

UwB na Warszawskim Salonie Maturzystów

W dniach 13-14 września br. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbył się największy z tegorocznych Salonów Maturzystów. Swoją ofertę zaprezentowało wielu wystawców, w tym Uniwersytet w Białymstoku.