Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku

W dniach 3-8.08.2012r. Chór UwB wziął udział w X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w St. Petersburgu, zajął III miejsce w kategorii chórów mieszanych.

55 Zjazd PTChem i SITPChem w Białymstoku

55 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego odbędzie się w dniach 16-20 września br. w Białymstoku.

Prawo na UwB to kierunek z certyfikatem jakości!

Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz - rektor Uniwersytetu w Białymstoku oraz dr hab. Mieczysława Zdanowicz, prof. UwB – prodziekan Wydziału Prawa odebrali z rąk minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz premiera certyfikat za prowadzenie najlepszego kierunku studiów w Polsce.

Konkurs na pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań oraz napisane w sposób atrakcyjny dla przyszłych czytelników.

Ruszyła I edycja Letniej Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej

9 lipca o godz. 12.00 w auli Wydziału Filologicznego odbyła się uroczysta inauguracja I edycji Letniej Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej, z udziałem przedstawicieli MNiSW, Konsulatu RP w Grodnie oraz władz rektorskich UwB.

Około 8000 chętnych na UwB!

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na Uniwersytecie w Białymstoku. Na 2465 miejsc na studia I stopnia i jednolite magisterskie zgłosiło się 7611 kandydatów. To lepiej niż w ubiegłym roku. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną 12 lipca.

III edycja Letniej Szkoły Prawa Porównawczego US-UE

W poniedziałek 2 lipca 2012 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ruszyła III edycja anglojęzycznej Letniej Szkoły, opartej na umowie podpisanej z Wydziałem Prawa Michigan State University College of Law w Stanach Zjednoczonych.

Prof. Leonard Etel zaprasza do współpracy
Prof. Leonard Etel: Raz jeszcze dziękuję za wybór, zapraszam do współpracy i czekam na opinie środowiska uniwersyteckiego.
  Uroczyste wręczenie umów

29 czerwca prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, uroczyście wręczył umowy o pracę na stanowisku profesora nadzwyczajnego pracownikom uczelni.

Podziękowania Rektora

26 czerwca odbyło się spotkanie Kolegium Rektorskiego z członkami Senatu i komisji działających na UwB.