Obchody 35-lecia Wydziału Pedagogiki i Psychologii

28 czerwca Wydział Pedagogiki i Psychologii będzie obchodził jubileusz 35-lecia. Obchody rozpoczną się o godz. 13.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Uniwersytet w Białymstoku nagrodzony!

UwB otrzymał certyfikat "Dobra Uczelnia - Dobra Praca" oraz jedną z pięciu równorzędnych nagród w konkursie na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce".  Uroczysta gala odbyła się 26 czerwca br. w Poznaniu.

Premiera - pierwszego uczelnianego teledysku !

Czy 3 minuty potrafią zmienić bieg historii uczelni? Oczywiście że tak! Studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku podjęli się niemałego wyzwania. Nagrali pierwszy w Polsce uczelniany teledysk.

55 Zjazd PTChem i SITPChem w Białymstoku

55 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego odbędzie się w dniach 16-20 września br. w Białymstoku. Organizatorem zjazdu jest białostocki oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Instytut Chemii naszego Uniwersytetu przy współudziale Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Chemia, fizyka, ochrona środowiska - 1000zł stypendium!

Uniwersytet w Białymstoku wygrał konkurs na kierunki zamawiane ,,Kadry dla Zielonej Gospodarki". Studenci przyjęci w roku 2012/2013 na studia z chemii, fizyki i ochrony środowiska mogą przez cały okres studiów pierwszego stopnia dostawać do 1000 zł stypendium miesięcznie za wyniki w nauce (w pierwszym semestrze na podstawie wyników matur). Przewidziane są również stypendia stażowe.

„Nic dwa razy się nie zdarza” – życie i twórczość Wisławy Szymborskiej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na otwarcie wystawy “Nic dwa razy się nie zdarza” – życie i twórczość Wisławy Szymborskiej. Otwarcie odbędzie się 27 czerwca 2012 roku o godz. 13.30.

IX forum zaawansowanych studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. prof. Andrzeja Bartnickiego.

Rozpoczeły się obrady IX Forum Amerykanistycznego w Bibliotece Głównej im. Jerzego Giedroycia na Uniwersytecie w Białymstoku. Potrwają one do 24 czerwca.

Letnia Szkoła Prawa Europejskiego

10 studentów z Sankt Petersburga i 11 z Białegostoku od najbliższego poniedziałku (25 czerwca) będzie wspólnie uczyć się prawa Unii Europejskiej, Federacji Rosyjskiej i Polski. Na Wydziale Prawa UwB rusza Letnia Szkoła Prawa Europejskiego. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie ochrona praw jednostek.

Posiedzenie Komisji Nauki Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich

W dniach 5-7.07. 2012 r. Uniwersytet w Białymstoku będzie gospodarzem posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Nauki Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, które odbędzie się w Białowieży.

Dr Jarosław Matwiejuk w Radzie Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym

Dr Jarosław Matwiejuk, prodziekan Wydziału Prawa UwB został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na członka Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym kadencji 2012-2016.