15 lat temu powołany został - Ustawą z dnia 19 czerwca 1997 roku - Uniwersytet w Białymstoku jako samodzielna uczelnia

Święto Uniwersytetu obchodzone jest jednak 10 października – jest to data pierwszej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku.

Dzień Akademicki

17 czerwca br. na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się Dzień Akademicki. Był on zwieńczeniem X Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Jubileusz Profesora Stanisława Prutisa

15 czerwca prof. zw. dr hab. Stanisław Prutis – kierownik Katedry Prawa Cywilnego Uniwersytetu w Białymstoku obchodził jubileusz czterdziestolecia pracy akademickiej.

Posiedzenie UKA w Supraślu

Uniwersytet w Białymstoku jest organizatorem ostatniego posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej piątej kadencji. W dniach 22-24 czerwca 2012r. w Supraślu członkowie UKA będą dyskutowali m. in. nad aktualnymi problemami akredytacji w Polsce i Europie oraz ewaluacją programu MOST.

Kultura wielu głosów – Głos obrazu

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach fotograficznych realizowanych w ramach projektu „Kultura wielu głosów”.

Tatarzy w Wielkim Księstwie Litewskim

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku zaprasza na spotkanie z cyklu Podlasie w badaniach naukowych, które odbędzie się w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie 18 czerwca 2012 o godz. 13.00

Wydział Prawa otrzyma dotację na rozwój

Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku otrzyma dodatkowe środki finanasowe na realizację kształcenia i dalszy rozwój. Zakwalifikował się bowiem do specjalnego dofinansowania w ramach nowej ministerialnej dotacji projakościowej.

Dziekani na UwB wybrani!

Dziekani na kadencję 2012-2016 na UwB zostali wybrani.

Konstytucja bez tajemnic - ogólnopolski konkurs na Wydziale Prawa UwB

1 czerwca 2012 r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym. Konkurs organizuje Towarzystwo Przyjaciół Prawa Konstytucyjnego działające przy Wydziale Prawa UwB we współpracy z Polskim Towarzystwem Prawa Konstytucyjnego.

Pierwsze miejsce Wydziału Prawa UwB w rankingu „Rzeczpospolitej”

„Białystok lepszy niż Warszawa i Kraków” – to tytuł z dzisiejszej „Rzeczpospolitej”, która opublikowała wyniki swojego rankingu wydziałów prawa. Najwyższą liczbę punktów w tym zestawieniu zdobył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Gazeta oceniała wydziały uwzględniając 3 grupy kryteriów: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpracę z zagranicą.