X edycja konkursu na pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i studencką 2012

Urząd Patentowy RP ogłasza X edycję konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską lub studencką dotyczącą zagadnień własności intelektualnej, jednocześnie zapraszając do udziału w konkursie wszystkich chętnych spełniających kryteria określone w regulaminie.

Rozpoczął się X Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Rozpoczął się X Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Uroczysta inauguracja odbyła się 28 maja na UwB.

Bezpłatne warsztaty i szkolenia dotyczące rynków kapitałowych

Zapraszamy na bezpłatne, certyfikowane warsztaty i szkolenia, organizowane w ramach sympozjum „Nadzór nad rynkiem kapitałowym w Polsce i w Czechach”. Odbędą się one w środę 30 maja 2012 r. o godz. 11:30 w sali 216 na Wydziale Prawa UwB przy ul. Mickiewicza 1 w Białymstoku.

Czat rekrutacyjny z prorektor Elżbietą Awramiuk - zakończony

Dziękujemy za pytania. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem rozmowy.

Narodowy Program Foresight - wdrożenie wyników

Zapraszamy do rejestracji w krajowej bazie ekspertów w ramach tworzonej wirtualnej przestrzeni wymiany wiedzy oraz kształtowania sieci kontaktów pomiędzy ekspertami odpowiedzialnymi za wdrażanie i kontynuację projektów foresight oraz rozwój regionalny. Przedmiotowa baza jest elementem przedsięwzięcia pn. "Narodowy Program Foresight -- wdrożenie wyników", realizowanego na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Parada Studentów - Juwenalia 2012

23 maja studenci przejęli władzę nad Białymstokiem. Tradycyjną juwenaliową paradę w tym roku otworzył wiceprezydent Białegostoku Aleksander Sosna, który przekazał symboliczny klucz do bram miasta, a tym samym rządy nad nim.

Podwójny jubileusz Wydziału Prawa UwB

Będą spotkania po latach, wspomnienia i podsumowania. W najbliższy piątek, 25 maja, pracownicy, studenci i absolwenci Wydziału Prawa UwB będą świętować podwójny jubileusz: 40 lat nauczania prawa w Białymstoku oraz 20-lecie istnienia Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Prawa.

Dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz, prof. UwB, gościem Radia Akadera

25 maja br. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz, prof. UwB, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego X Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki była gościem porannego programu w Radiu Akadera.

Dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz, prof. UwB, gościem Polskiego Radia Białystok

24 maja br. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz, prof. UwB, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego X Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki była gościem porannego programu w Radiu Białystok.

(Nie)pamięć miasta, czyli o czym pamięta się i zapomina w historii Białegostoku i Lublina

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku zaprasza na spotkanie z cyklu Podlasie w badaniach naukowych, które odbędzie się w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie 28 maja 2012 roku o godz. 13.00.