Promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych

23 maja br. około 400 uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w spotkaniu promującym kierunki matematyczne, przyrodnicze i techniczne.

Fascynujący Świat Roślin

Po raz pierwszy w Polsce, 18 maja 2012 roku, obchodzony był dzień „Fascynujący Świat Roślin” pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (www.epsoweb.org). Aż 35 instytucji naukowych w naszym kraju, w tym również Instytut Biologii UwB, brał czynny udział w tej akcji.

Godziny rektorskie

W związku z Juwenaliami na Uniwersytecie w Białymstoku zostały ogłoszone godziny rektorskie w dniach:

- 23 maja  2012 r. od godz. 15.00
     - 24 maja 2012 r. od godz. 15.00
     - 25 maja 2012 r. – cały dzień.

Zapraszamy na konferencję prasową otwierającą projekt „Regulacja rynku kapitałowego a cykl koniunkturalny – doświadczenia Polski i Czech”. Odbędzie się ona w środę 23 maja 2012 r. o godz. 11:30 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Prawa UwB przy ul. Mickiewicza 1 w Białymstoku.

Ruszyła majowa rekrutacja do AIESEC

I Ty możesz zostać członkiem największej organizacji studenckiej na świecie. Czujesz, że nauka na uczelni to dla Ciebie za mało? Szukasz pomysłu na wartościowe spędzenie czasu? Nie zwlekaj i złóż aplikację na działalność lokalną do 21 maja.

Promocja książki prof. Sławomira Marka Redo „Błękitna kryminologia"

Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Kierownik Katedry Prawa Karnego zapraszają na spotkanie promocyjne książki prof. Sławomira Marka Redo, „Błękitna kryminologia. Siła idei Organizacji Narodów Zjednoczonych w światowym przeciwdziałaniu przestępczości”.

Letnia Akademia Kariery

Rusza kolejna edycja Letniej Akademii Kariery czerwiec 2012 z nowymi interesującymi tematami. Tym razem jest szansa na rozwinięcie pasji jaką jest fotografia, ale również na obronę przed manipulacją oraz sztukę negocjacji. Można będzie też poznać podstawy pracy przy obsłudze klienta jak również dostać „pigułkę” z prawa pracy.

Chór Akademicki UwB nagrodzony!

Kapituła LXV Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka przyznała nagrodę artystyczną Chórowi Akademickiemu UwB za propagowanie w Polsce i za granicą muzyki polskiej, sakralnej i polskich pieśni patriotycznych.

Podlaski Akcelerator Innowacji 2012

Podlaski Akcelerator Innowacji to konkurs na innowacyjny pomysł na biznes oparty o zastosowanie rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii. W badaniach naukowych akcelerator wykorzystuje się do rozpędzania cząstek elementarnych. Nasz konkursowy „akcelerator” też pomoże rozpędzić… Wasze pomysły na biznes.

Klasy mundurowe XIV LO dostaną wsparcie Wydziału Prawa UwB

Porozumienie o współpracy podpiszą jutro (czwartek, 17 maja 2012 r.) Wydział Prawa UwB, XIV Liceum Ogólnokształcące i Prezydent Białegostoku. Uroczystość zaplanowana jest na godzinę 11.00 w Pałacyku Gościnnym przy ul. Kilińskiego w Białymstoku.