Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku

12 maja ruszyła na Uniwersytecie w Białymstoku rekrutacja na rok akademicki 2015/2016. Największa uczelnia w regionie przygotowała na studiach stacjonarnych I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich łącznie ponad 3800 miejsc. Rekrutacja prowadzona jest także na studiach niestacjonarnych – tu limitów przyjęć nie ma.

Wiara w autorytet czy autorytet wiary?

Instytut Socjologii UwB zaprasza 18 maja (poniedziałek), godz. 13.30, sala 108 A, na sesję naukową wokół publikacji dr. hab. Zbigniewa Kaźmierczaka, prof. UwB,  o Janie Pawle II.

Dlaczego nie Białystok?. Nasze szanse na tytuł Młodzieżowej Stolicy Europy

To nieco prowokacyjne pytanie to tytuł debaty przygotowanej – w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki – przez Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze prowadzone na Uniwersytecie w Białymstoku. Kulturoznawcy nawiązują do przedsięwzięcia, które Europejskie Forum Młodzieży organizuje pod nazwą „Młodzieżowa Stolica Europy”.

Atrakcje UwB na Noc Muzeów

Uniwersytet to nie tylko wykłady, zajęcia i naukowe badania. To także ciekawe miejsca, niezwykłe zbiory i sprzęt, jakiego nie ma nikt inny w regionie. I właśnie te uczelniane ciekawostki będzie można poznać podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

6 kolejnych grantów NCN dla naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku

6 grantów naukowych o wartości ponad 2,5 mln. zł otrzymają pracownicy i doktorantka z Uniwersytetu w Białymstoku w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów Narodowego Centrum Nauki.

Spotkanie prezesa CERI International ze studentami i absolwentami UwB

Czym zajmują się centra usług biznesowych (Business Process Outsourcing - BPO) oraz informatycznych (Information Technology Outsourcing - ITO)? Miguel-Angel Rodriguez, Prezes CERI International, odpowiadał na te pytania na spotkaniu ze studentami i absolwentami Uniwersytetu w Białymstoku oraz opowiadał o planach rozwojowych firmy w naszym mieście.

Kursy e-learningowe szybkiego czytania i zapamiętywania

Z kursów może skorzystać 5000 osób. Uaktywnienie indywidualnie przyznanego kodu powinno odbyć się nie później niż z końcem czerwca 2015 roku.

PRL nocą. Noc Muzeów w dawnym "domu partii"

Zwiedzanie "domu partii" będzie jedną z atrakcji tegorocznej Nocy Muzeów w Białymstoku (16 maja 2015 r.) W roli przewodników – naukowcy z Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Nauka to nie zamknięta twierdza

Stoisko Uniwersytetu w Białymstoku, podczas 19 Pikniku Naukowego w Warszawie, było nieustannie oblegane. Zwiedziła je także Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Godziny rektorskie

W związku z rozpoczynającymi się Juwenaliami 13 maja od godz. 16.00 oraz w dniach 14-15 maja od godz. 17.00 ustalone zostały godziny rektorskie.