Nędza i chwała. Sołżenicyna obraz bolszewizmu

Ostatnie spotkanie w roku akademickim 2011/2012 w ramach Forum Myśli Teologicznej odbędzie się w dniu 18.05.2012 (piątek) o godzinie 17.30 w Akademii Supraskiej, Supraśl, ul Klasztorna 1 (wejście od ogrodu).

Dni Wydziału Prawa 2012

Zabawa, integracja, ale także edukacja – tak będą wyglądały tegoroczne Dni Wydziału Prawa UwB. Od środy 16 maja do piątku 18 maja na Wydziale - i nie tylko - będzie się dużo działo. Większość imprez ma charakter otwarty.

35 lat PiPu - Dni Wydziału Pedagogiki i Psychologii

Dni Wydziału Pedagogiki i Psychologii 2012 to cykl wydarzeń odbywających się od 15 do 18 maja, które integrują środowisko akademickie oraz promują uczelnię i wydział.

Fascynujący Świat Roślin

„Fascynujący Świat Roślin” - pod takim tytułem 18 maja 2012 roku będzie obchodzony międzynarodowy dzień roślin, pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (www.epsoweb.org). Do tej pory chęć uczestnictwa w tym specjalnym dniu zgłosiło 30 krajów, w tym Polska. Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku jest również jednym z koordynatorów tego wydarzenia w kraju.

Prezentacja cytometru BD Accuri C6.

Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. i Uniwersytet w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić Państwa na prezentację cytometru BD Accuri C6. Prezentacja odbędzie się w Instytucie Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku w dniu 28.05.2012 w godzinach 11:00 - 13:30.

Polska książka artystyczna przełomu XX i XXI wieku

10 maja br. prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz, rektor UwB uroczyście otworzył wystawę „Polska książka artystyczna przełomu XX i XXI wieku” w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia.

Wizyta prof. Gilberta Drydena w Instytucie Biologii

W dniach od 29 kwietnia do 8 maja br. Instytut Biologii gościł prof. Gilberta Drydena, wielkiego przyjaciela Polski i Polaków. Prof. Dryden współfinansował budowę stacji terenowej Instytutu Biologii w Gugnach. Profesor spędził dwa dni w stacji terenowej, a następnie gościł w Białymstoku i Białowieży. Celem jego wizyty było podtrzymanie kontaktów z pracownikami instytutu i swych więzi z Polską.

Prorektorzy wybrani!

W dniu 9 maja 2012 r. na zebraniu wyborczym Kolegium Elektorów Uniwersytetu w Białymstoku zostali wybrani prorektorzy na kadencję 2012 - 2016.

Czwartki białoruskie

Katedra Kultury Białoruskiej zaprasza na konwersatorium interdyscyplinarne "Czwartki białoruskie". Gościem będzie prof. dr hab. Elżbieta Smułkowa, która zaprezentuje książkę współautorską "Brasławszczyzna. Pamięć i współczesność":

Rekrutacja na studia rozpoczęta!

Od 8 maja kandydaci na studia mogą rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) na stronie www.uwb.edu.pl/rekrutacja. Znajdują się tam informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji na studia, poszczególnych etapów rekrutacji, wymaganych dokumentów oraz płatności.