Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza

W związku z przypadającym w dniu 8 maja Dniem Bibliotekarza przekazujemy serdeczne życzenia i gratulacje wszystkim pracownikom bibliotek i czytelni Uniwersytetu w Białymstoku, którzy spełniają zaszczytną misję upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa.

Nagroda Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przyznaje nagrody dla najlepszej pracy habilitacyjnej, doktorskiej, magisterskiej i inżynierskiej z dziedziny transportu oraz nagrodę za najlepszą książkę o tematyce transportowej w roku akademickim 2011/2012. Jest to już XIV edycja konkursu.

LXV Nagroda im. Wł. Pietrzaka przyznana Chórowi UwB

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku został laureatem LXV Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka w kategorii ,,Nagroda artystyczna" za propagowanie w Polsce i za granicą muzyki polskiej, sakralnej i polskich pieśni patriotycznych. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 18 maja 2012 roku o godz. 17.00 w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Świat książki rosyjskiej w Białymstoku

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na otwarcie wystawy książek Domu Emigracji Rosyjskiej im. A. Sołżenicyna w Moskwie pt. „Świat książki rosyjskiej w Białymstoku”. Wystawa składa się z ponad 300 publikacji dotyczących nauk humanistycznych, m. in. literatury rosyjskiej, historii, socjologii, religioznawstwa oraz językoznawstwa. Prezentowane wydawnictwa po zakończeniu wystawy zostaną przekazane w darze Bibliotece Uniwersyteckiej. Otwarcie wystawy odbędzie się 14 maja 2012 roku o godz. 11.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej (VI piętro) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku.

Polska książka artystyczna przełomu XX i XXI wieku

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na otwarcie wystawy: Polska książka artystyczna przełomu XX i XXI wieku. Otwarcie wystawy odbędzie się 10 maja 2012 roku o godz. 14.00 w holu wystawowym (parter) Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku.

Ogłoszenie o zebraniu wyborczym

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 12 uprzejmie informuje, że w dniu 10 maja 2012 r. o godzinie 8.30 w sali Senatu nr 208 przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku odbędą się wybory 3 przedstawicieli do Senatu Uniwersytetu w Białymstoku, z grupy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, spośród kandydatów wyłonionych w okręgach wyborczych.

Dzień Munduru

Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie i Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na obchody "Dnia Munduru” – pikniku militarno-historycznego, który  6 maja (w niedzielę) odbędzie się na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Podaruj 1% podatku

Pomóż innym i podaruj 1 procent swojego podatku. Zachęcamy do wsparcia osób związanych z Uniwersytetem w Białymstoku.

Delegacja ukraińska na UwB

25 kwietnia Jego Magnificencja Rektor UwB prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz gościł delegację ukraińską: kierownictwo Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, rektorów uczelni z Żytomierza, Chmielnickiego, wybitnych przedstawicieli nauk pedagogicznych z Kijowa i Lwowa.

Prof. dr hab. Leonard Etel został wybrany Rektorem UwB
18 kwietnia br. odbyło się zebranie wyborcze Kolegium Elektorów w celu wyboru Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.