Stalking - toksyczne znajomości

Choć uporczywe nękanie jako przestępstwo funkcjonuje w kodeksie karnym od niedawna - zjawisko to wcale nie jest nowe. Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o stalkingu, Studenckie Koło Nauk Penalnych zaprasza 27 marca (we wtorek), na godz. 17.30 do sali 216 na Wydziale Prawa UwB.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia oraz Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na pokaz pracy warsztatowej z zakresu interpretacji prozy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – opowiadanie "Gimnazjum imienia Boobalka I …". Spektakl odbędzie się 27 marca 2012 roku o godz. 18.00 w Sali Bankietowej Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A w Białymstoku.

Noc talentów

Stowarzyszenie Kuźnia Talentów działające przy Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB ma zaszczyt zaprosić na cykliczne spotkanie „NOC TALENTÓW”, które odbędzie się 26.03.2012 r. o godz. 19.00 w klubie Fama przy ul. Legionowej.

Studenci będą się uczyć nowoczesnego zarządzania dokumentacją

Zamiast papierowych akt – po urzędach krążyć będą elektroniczne pliki. Będzie taniej, oszczędniej, bardziej ekologicznie, a petenci będą mogli w każdej chwili sprawdzić, na jakim etapie jest sprawa, którą chcą załatwić w urzędzie. Taka jest przyszłość nowoczesnej administracji i do takiego systemu zarządzania dokumentacją chce przygotować swoich studentów Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższy poniedziałek, 26 marca, uczelnia podpisze z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim porozumienie, które to umożliwi.

Konkurs wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu

"Poznań CSR Contest" to już druga edycja konkursu wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Po ubiegłorocznym sukcesie i dużym zainteresowaniu zarówno wśród uczestników jak i organizacji współpracujących organizatorzy postanowili rozszerzyć zasięg konkursu na teren całego kraju.

Spotkanie z Sergiuszem Martyniukiem – prezesem firmy „Pronar”

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów ostatnich lat studiów, absolwentów oraz doktorantów kierunków: filologia, socjologia, prawo, ekonomia, informatyka, fizyka, biologia i chemia na spotkanie z Sergiuszem Martyniukiem – prezesem firmy „Pronar” dotyczące ofert pracy i ścieżki rozwoju w firmie „Pronar”.

Spotkanie z poetą Wiesławem Szymańskim

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku, z okazji Światowego Dnia Poezji, zaprasza na spotkanie z poetą Wiesławem Szymańskim, które odbędzie się 21 marca 2012 roku o godz. 12.00.

Gnostycka powieść Bułhakowa

Najbliższe spotkanie Forum Myśli Teologicznej odbędzie się 16.03.2012 r. (piątek), o godzinie 17.30 w budynku Akademii Supraskiej, Supraśl, ul Klasztorna 1 (wejście od ogrodu). Spotkanie pt. "Gnostycka powieść Bułhakowa" poprowadzi ks. dr Henryk Paprocki. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.

Zebranie wyborcze

Okręgowa Komisja Wyborcza UwB uprzejmie informuje, że w dniu 20 marca 2012 r. o godzinie 7.45 w auli Wydziału Prawa przy ul. Mickiewicza 1 odbędą się wybory do Kolegium Elektorów oraz Senatu UwB.

Zatrzymane przez cenzurę. Inedita z drugiej połowy XX wieku

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku zaprasza na spotkanie z cyklu "Podlasie w badaniach naukowych", które odbędzie się 15 marca 2012 roku, o godz. 12.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego.