IX edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską

Zarząd Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami ogłasza IX edycję Konkursu na najlepsze prace magisterskie o funduszach inwestycyjnych. Celem konkursu jest propagowanie tematyki rynków finansowych w szczególności funduszy inwestycyjnych wśród studentów.

Konkurs recytatorski „Francophonie Poetique 2012″

Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 marca.

Forum Ekonomiczne pt. GO!spodarka

W dniu 23 marca 2012 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB odbędzie się Forum Ekonomiczne pt. GO!spodarka. Forum, organizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, odbywać się będzie jednocześnie na 6 uczelniach ekonomicznych w Polsce za pośrednictwem łącza internetowego (wideokonferencja).

"Niebo nie jest zasłonięte chmurami - malarstwo ikonograficzne"

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę malarstwa ikonograficznego Bożeny Radziukiewicz. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 marca o godz. 14.00.

Uroczyste otwarcie „Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno UwB”

8 marca 2012 r. miała miejsce konferencja promująca Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno UwB. Zaproszeni goście dzielili się doświadczeniem w tworzeniu parków naukowo-technologicznych, rozwijaniu współpracy nauki i biznesu oraz organizacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

9 marca Dzień Otwarty na Wydziale Prawa UwB

Organizatorzy przygotowali z myślą o uczniach szkół średnich, w szczególności tegorocznych maturzystach, ciekawe wykłady, prezentacje i praktyczne zajęcia warsztatowe.

Odzyskać epokę. Społeczne i artystyczne przetwarzanie pamięci czasów PRL-u

Muzeum Historyczne, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie z Katarzyną Niziołek, socjologiem, współautorką książki „Wywołać PRL".

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia (marzec i kwiecień) realizowane w ramach zadania ,,Budowa kompetencji zespołów i instytucji zaangażowanych w wdrażanie Regionalnej Strategii".

Profesor Jacek Morzycki z Instytutu Chemii UwB laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki dla doświadczonych naukowców

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło listę projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu dla doświadczonych naukowców na finansowanie projektów badawczych mających na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy i których efektem mogą być odkrycia naukowe.

Konkurs na granty badawcze 2012

Program Ernst & Young Sprawne Państwo zaprasza do składania wniosków o granty na przeprowadzenie badań poświęconych funkcjonowaniu instytucji publicznych w Polsce w jednym z pięciu obszarów tematycznych programu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia 2012. Komisja Konkursowa podejmie ostateczną decyzję o przyznaniu grantów do końca czerwca 2012 r.