Konkurs na najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego

7 lutego br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

Konkurs polsko-białoruskich projektów na lata 2013-2014

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rzeczypospolitej Polskiej (MNiSW) we współpracy z Państwowym Komitetem Nauki i Technologii Republiki Białorusi zaprasza do składania wniosków o wprowadzenie tematów do Programu Wykonawczego z Białorusią na lata 2013-2014.

Studenci prawa będą praktykować w zespołach kuratorskiej służby sądowej

Nowe, ciekawe możliwości praktyk mają studenci prawa UwB dzięki umowie, jaką uczelnia podpisała z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.

Profesor Andrzej Maziewski z Wydziału Fizyki UwB pierwszym podlaskim laureatem programu TEAM

Prof. Andrzej Maziewski będzie realizował projekt zatytułowany "Badanie właściwości statycznych i dynamicznych kryształów magnonicznych i magnetofotonicznych SYMPHONY (Statics and dynamics of magnonic and magnetophotonic crystals)".

„Czy RZUŁF jest zwierzęciem? O specyfice polskiej ortografii.”

21 lutego o godz. 13.00  w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A odbędzie się wykład pt. „Czy RZUŁF jest zwierzęciem? O specyfice polskiej ortografii.”

Science without Borders

Celem tego programu jest zapewnienie mobilności studentów i doktorantów, osób po doktoracie oraz pracowników naukowych przebywających na stypendium badawczym, szczególnie w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyce.

Top 500 Innovators Science – Management – Commercialization

Do 24 lutego 2012 r. można zgłaszać się do programu Top 500 Innovators Science – Management – Commercialization. 16.01.2012 roku minister Barbara Kudrycka oficjalnie otworzyła jego drugą edycję.

Historia Białegostoku

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A w Białymstoku zaprasza na promocję książki pt. "Historia Białegostoku".

"Jak efektywnie magazynować energię elektryczną? Rzecz o przewodzących materiałach polimerowych"

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A w Białymstoku zaprasza na spotkanie z cyklu "Podlasie w badaniach naukowych".

Student Wydziału Prawa UwB Ironmanem?

Jakub Baniszewski, student Wydziału Prawa UwB, ma szansę reprezentować Białystok w prestiżowych zawodach Ironman w Austrii. Przeszedł do 2. etapu konkursu i teraz liczą się tylko głosy oddane w internecie.