40 lat nauczania prawa w Białymstoku - Jubileuszowe spotkanie absolwentów

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Prawa zapraszają wszystkich, którzy mają dyplom ukończenia studiów Uniwersytetu w Białymstoku bądź Filii Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach: prawo, administracja lub europeistyka na spotkanie, a także bal absolwentów, które odbędą się 25 maja 2012 roku.

MNiSW podziela interpretację Parlamentu Studentów RP

Student pierwszego roku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012, może podjąć od roku akademickiego 2012/2013 studia stacjonarne w uczelni publicznej na więcej niż jednym kierunku i nie wnosić za te studia opłat do końca okresu studiów przewidzianego w programie kształcenia, o ile decyzja w sprawie przyjęcia na te studia została podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012.

Nabor wniosków w programach TEAM, HOMING PLUS i POMOST

Do 15 marca br. będzie można składać wnioski w programach TEAM, HOMING PLUS i POMOST.

Akademia Młodego Ekonomisty zaprasza gimnazjalistów na studia!

Rusza rekrutacja na kolejną edycję zajęć Akademii Młodego Ekonomisty w Białymstoku. Nabór na zajęcia AME rusza również w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Zapisy elektroniczne prowadzone będą w dniach 7-19 lutego br. Program kierowany jest do młodzieży gimnazjalnej zainteresowanej ekonomią i biznesem. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na studia - rusza rekrutacja na kolejną edycję zajęć EUD w Białymstoku!

W dniach 6-19 lutego br. odbywać się będą zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Nabór na zajęcia EUD rusza również w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Kielcach. Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski.

Bezpłatne warsztaty z Wejścia na Rynek Pracy dla studentów UwB

Rozpoczęła się czwarta już rekrutacja na zajęcia fakultatywne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy - „Wejście na rynek pracy”, w których udział mogą wziąć wszyscy studenci UwB.

Pracownicy UwB powołani do PKA

9 stycznia 2012 r. minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka wręczyła powołania członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję od dnia 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r.

55 Zjazd PTChem i SITPChem w Białymstoku

55 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego odbędzie się w dniach 16-20 września br. w Białymstoku. Organizatorem zjazdu jest Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Instytut Chemii naszego uniwersytetu przy współudziale Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Dr hab. Renata Przygodzka, prof. UwB desygnowana na stanowisko wiceprezydenta Białegostoku

25 stycznia Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaakceptował kandydaturę Renaty Przygodzkiej rekomendowaną przez zarząd powiatu Platformy Obywatelskiej.

Rekin biznesu - bezpłatne szkolenie z zakładania działalności gospodarczej

Udział w szkoleniu to doskonała okazja do zdobycia wiedzy z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej oraz podstaw w jej dalszym prowadzeniu, ze szczególnym uwzględnieniem działalności typu spin-off/out.