National Geographic zachęca do zgłaszania projektów naukowych

Towarzystwo National Geographic wraz ze Swedish Postcode Lottery ogłosiło rozpoczęcie Globalnego Funduszu Badawczego (Global Exploration Fund).

Białystok w sowieckiej fotografii propagandowej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w Sali Audytoryjnej im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku.

Nowi profesorowie UwB

13 stycznia prof. Jerzy Nikitorowicz, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, uroczyście wręczył mianowania profesorskie oraz umowy o pracę na stanowisku profesora nadzwyczajnego pracownikom uczelni.

Wydział Prawa UwB najlepszy w kraju!

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała jednostce ocenę wyróżniającą za kształcenie prowadzone na kierunku prawo.

Noc Biologów

Instytut Biologii UwB zaprasza na Noc Biologów, czyli biologię z dreszczykiem i przymrużeniem oka, która odbędzie się w instytucie (Białystok, ul. Świerkowa 20B), w piątek 13 stycznia 2012 r. od godz. 15.00.

"Wywołać PRL. Od fotografii do opisu epoki"

12 stycznia (w najbliższy czwartek) o godzinie 18.00 zapraszamy do Centrum im. Ludwika Zamenhofa na spotkanie poświęcone książce "Wywołać PRL. Od fotografii do opisu epoki".

Badania proweniencyjne w zbiorach bibliotecznych

19 stycznia br. o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia odbędzie się spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy.

Prezydencki Program Ekspercki

Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprasza ekspertów z ośrodków akademickich do udziału w Prezydenckim Programie Eksperckim. Celem programu jest wykorzystanie potencjału intelektualnego i doświadczenia ekspertów różnych dziedzin w obszarze polityki państwa (m.in. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, polityki gospodarczej, polityki społecznej, społeczeństwa obywatelskiego, sprawnego państwa).

Rzecznik Praw Absolwenta rozpoczyna działalność

Minister Barbara Kudrycka powołała Rzecznika Praw Absolwenta, wprowadzonego ustawowo w reformie szkolnictwa wyższego. Nowe zadania powierzone zostały Bartłomiejowi Banaszakowi, ekspertowi ds. jakości kształcenia. Jego zadaniem będzie rekomendacja rozwiązań i koncepcji legislacyjnych, zmierzających do skracania ścieżki wejścia na rynek pracy absolwentom szkół wyższych w zakresie procesu kształcenia.

Impreza kończąca obchody Międzynarodowego Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej Curie

16 grudnia 2011 roku w Instytucie Chemii odbyła się impreza kończąca obchody Międzynarodowego Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej-Curie.