400 zł miesięcznej dotacji na dziecko w Klubie Malucha

Pracownicy, studenci i doktoranci UwB mogą skorzystać z programu „Maluch 2015”, w ramach którego przewidziana jest miesięczna dopłata 400 złotych do czesnego dla każdego dziecka. Rekrutacja trwa od 28.04.2015. Liczba miejsc ograniczona.

Stypendyści Fulbrighta zapraszają!

15.05.2015 r. o godz. 11:00 w Sali Audytoryjnej Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia (VI piętro) odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem stypendysty Fulbrighta, prof. Loramy (Mimi) Gerstbauer (Gustavus Adolphus College in St. Peter, USA, specjalność: politologia). Temat wykładu: “Student Ownership of Learning: Active Learning Practices for the Classroom”.

Fascynujący Świat Roślin na Uniwersytecie w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku po raz trzeci włączył się do międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin 2015” („Fascination of Plants Day 2015”). W czwartek, 14 maja, pracownicy Instytutu Biologii zapraszają na kilka godzin ciekawych warsztatów i wykładów w nowym kampusie.

Apel Prezydium KRASP o udział w nadchodzących wyborach prezydenckich

Konstytucja RP zapewnia obywatelom podstawowe prawa, wśród których znajduje się prawo wybierania najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej Polskiej – Prezydenta. Rola Prezydenta definiowana jest nie tylko przez pryzmat władzy wykonawczej, urząd ten staje się również gwarantem wolności oraz ciągłości państwowości polskiej.

Młodzi miłośnicy biologii sprawdzą swoje popularyzatorskie talenty

Ciekawą formułę będzie miał III, ostatni etap Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej. Jego uczestnicy będą musieli obronić swoje prace naukowe w formie kilkuminutowej prezentacji przed komisją oceniającą. Z popularyzatorskim zadaniem zmierzy się blisko 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. Organizatorem olimpiady jest Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

Członkowie Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton” nagrodzeni!

Członkowie Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton”: Anna Jastrząb (II rok II stopnia) i Piotr Stasiewicz (II rok studiów doktoranckich) zdobyli 2 miejsce za najlepszy referat na XLIV Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych: „Koła naukowe szkołą twórczego działania”. Seminarium odbyło w dniach 27-28 kwietnia 2015 w Olsztynie.

Festiwal Filmowy Watch Docs

Festiwal Filmowy Watch Docs to jeden z najstarszych i największych festiwali filmowych o prawach człowieka na świecie. Jak zawsze, odbywa się on także w Białymstoku, w tym roku w dniach 7 - 9 maja.

5 wystaw w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

5 wystaw tematycznych będzie można zobaczyć w najbliższy piątek i sobotę w nowej siedzibie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego w Białymstoku. Jedna z nich będzie pokazywana po raz pierwszy. Wszystkie zostały wzbogacone o eksponaty zakupione dzięki dotacjom unijnym. I właśnie z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich będą prezentowane 8 oraz 9 maja.

Komunikowanie w mediach cyfrowych – nowa specjalność na kulturoznawstwie UwB

Nową propozycję specjalności dla studentów kierunku kulturoznawstwo drugiego stopnia ma od roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytet w Białymstoku. To komunikowanie w mediach cyfrowych. Zatwierdził ją na posiedzeniu senat UwB.

Wydział Matematyki i Informatyki UwB podwyższył swoją kategorię naukową

Bardzo dobry wynik punktowy oraz kategoria B – to efekt oceny dokonanej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. Ocena została przeprowadzona na wniosek wydziału, który nie zgodził się z wynikami poprzedniej parametryzacji: w październiku 2013 KEJN przyznał mu kategorię C. Odwołanie przyniosło rezultaty.