Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie z Komendą Hufca ZHP w Białymstoku zorganizował Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku, który odbył się 18 grudnia 2011 r. w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.

,,I na co dzień i przy święcie, znaj swe prawa konsumencie!”

Takim sloganem zachęcają do świadomych zakupów studenci z Koła Nauk Cywilistycznych Wydziału Prawa UwB. W najbliższą środę, 14 grudnia, zapraszają wszystkich zainteresowanych na bezpłatne warsztaty z zakresu praw konsumenta. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.30 w auli Wydziału Prawa.

Od „Książki Wielkiego Księstwa Litewskiego” do „Białoruskiego Petersburga”

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB zaprasza na Czwartki białoruskie - konwersatorium interdyscyplinarne, które odbędzie się 15 grudnia, o godz. 17.00, ul. Liniarskiego 3, sala 1B.

Rekrutacja do Stowarzyszenia Kuźnia Talentów rozpoczęta

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i absolwentów do aplikowania do Stowarzyszenia Kuźnia Talentów, działającego przy Uniwersytecie w Białymstoku. Załączoną aplikację należy wypełnić i wysłać do 15 grudnia 2011 roku.

Opłatek Akademicki, 15.12.2011

Spotkanie Opłatkowe studentów, wykładowców i pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni, organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie odbędzie się 15 grudnia (czwartek), o godz. 19.00, w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

Szukamy nowego Miłosza

Zakład Badań Interdyscyplinarnych i Porównawczych ,,Wschód-Zachód" Instytutu Filologii Polskiej UwB zaprasza na warsztaty literackie, które odbędą się 12.12.2011 r., godz. 16.30, Plac Uniwersytecki 1, sala 91.

Świat po upadku Związku Radzieckiego. Bilans 20-lecia (1991-2011)

Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB zaprasza na panel dyskusyjny "Świat po upadku Związku Radzieckiego. Bilans 20-lecia (1991-2011)", który odbędzie się w instytucie (Białystok, pl. Uniwersytecki 1), w piątek 9 grudnia 2011 r. , w godzinach 11.00-13.00.

Opisać nieopisywalne – duchowe i teologiczne treści ikony

Akademia Supraska zaprasza na spotkanie tematyczne w ramach Forum Myśli Teologicznej. Kolejny wykład zostanie wygłoszony przez ks. dr. hab. Jerzego Tofiluka 9 grudnia, o godzinie 17:00, w Muzeum Ikon w Supraślu.

Drzwi duszy - wystawa

Biblioteka Uniwersytecka oraz autorzy mają zaszczyt zaprosić na wystawę Pasteli Grzybek oraz wystawę malarstwa Aleksandra Grzybka. Otwarcie wystawy odbędzie się 7 grudnia 2011 r., godz. 17.00.

Libia 2011. Test prawa, postaw, wartości

Spotkanie przypada w przededniu Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12), a jego gościem specjalnym będzie Andrzej Jonas - redaktor naczelny "The Warsaw Voice", publicysta specjalizujący się w problematyce międzynarodowej, znany m. in. z programu "7 Dni Świat" emitowanego na antenie Telewizji Polskiej.