Dofinansowanie dla humanistycznych projektów badawczych UwB

Ponad milion złotych trafi do pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku na badania prowadzone w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Konkurs dla studentów i doktorantów

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłasza konkurs na najlepszą pracę pisemną dla studentów i doktorantów wyższych uczelni pod tytułem „Strategicznie dla rozwoju”.

Spotkanie z Władysławem Bartoszewskim

25 października 2011 r. o godz. 17.30 w auli Wydziału Filologicznego, Plac Uniwersytecki 1 odbyło się spotkanie z prof. Władysławem Bartoszewskim.

Wolne miejsca w domach studenta

Domy studenta nr 1, 2 i 3 informują o posiadaniu wolnych miejsc do zakwaterowania na stałe i doraźnie przeznaczonych dla studentów naszej uczelni. Rezerwacje na noclegi doraźne dla studentów UwB (zaocznych, wieczorowych) przyjmowane są telefonicznie przez pracowników recepcji.

Czwarta edycja Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2011

Scopus-Perspektywy Young Researcher Award przeznaczony jest dla młodych naukowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczący sukces badawczy albo uczestniczyli w zespole naukowym, który zrealizował istotny dla nauki projekt w jednej z dyscyplin.

Szukamy nowego Miłosza

Zakład Badań Interdyscyplinarnych i Porównawczych ,,Wschód-Zachód" Instytutu Filologii Polskiej UwB zaprasza na warsztaty interdyscyplinarne.

II Akademickie Mistrzostwa Polski Autorów Tekstów „Konfrontacje 2011”

Zadaniem studenta uczestniczącego w mistrzostwach jest napisanie autorskiego tekstu w wybranej przez niego formule.

Rekrutacja do Studenckiego Koła Menedżerów

Dołącz do Nas, a pokażemy Ci szczególne zalety studiowania! Szukamy kreatywnych i przedsiębiorczych osób, które nie boją się nowych wyzwań!

,,Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie”

Instytut Chemii UwB oraz Biblioteka Uniwersytecka serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy „Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie”, która będzie miała miejsce w dniach 17-21 października, w holu Biblioteki Uniwersyteckiej, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A.

Przedsiębiorca - czyli kto ?

Słowa uczą – przykłady pociągają. Kto lepiej może zachęcić młodych ludzi do przedsiębiorczości niż ci, którym powiodło się w biznesie? Z takiego założenia wychodzą organizatorzy spotkania, jakie 19 października (w środę) odbędzie się na Wydziale Prawa UwB. Początek o godz. 10.45.