Kamień pod Kampus UwB wmurowany!

10 października 2011, w dniu święta Uniwersytetu w Białymstoku, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Kampusu.

Kolejna szkoła prawa zagranicznego na UwB

13 października na Wydziale Prawa UwB rozpocznie się cykl wykładów „Wprowadzenie do prawa niemieckiego” przygotowanych wspólnie z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.

Wydziałowe inauguracje roku akademickiego 2011/2012

Zapraszamy na wydziałowe inauguracje roku akademickiego 2011/2012.

Podpisanie porozumienia trójstronnego

4 października 2011 r. największe podlaskie uczelnie: Uniwersytet w Białymstoku i Politechnika Białostocka oraz największa w Polsce mleczarska grupa kapitałowa „Mlekovita” zawarły trójstronne porozumienie o współpracy.

Msza święta z okazji Inauguracji Roku Akademickiego

09.10.2011 r., o godz. 19.30, Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2011/2012.

Wystąpienie prof. Barbary Kudryckiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zbliżająca się inauguracja roku akademickiego 2011/2012 będzie mieć charakter wyjątkowy – z dniem 1 października 2011 r. wchodzi bowiem w życie znowelizowana ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym.

Wernisaż wystawy malarstwa Daniela Gromackiego

Biblioteka Uniwersytecka oraz Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Daniela Gromackiego w dniu 3.10.2011 r., o godz. 14.30, w siedzibie Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A.

Bezpłatne warsztaty z „Wejścia na rynek pracy” dla studentów UwB

Wydział Ekonomii i Zarządzania rozpoczął rekrutację na trzecią edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy. Udział w zajęciach pozwoli na doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej, nabycie wiedzy z zakresu funkcjonowania instytucji rynku pracy, a także nabycie praktycznych umiejętności w zakresie poszukiwania zatrudnienia.

Stypendium im. Lesława A. Pagi

Rusza nabór projektów do stypendium im. Lesława A. Pagi - projektu grantowego skierowanego do kół naukowych, stowarzyszeń akademickich, organizacji studenckich, a także nieformalnych grup studentów, w szczególności o profilu ekonomicznym lub prawniczym. Pula grantów w danej edycji wynosi 50 tys. zł.

Tydzień Chemii

Instytut Chemii zaprasza szkoły oraz zainteresowanych słuchaczy indywidualnych do uczestnictwa w pokazach chemicznych i wykładach w ramach Tygodnia Chemii, w dniach 26-30 września 2011 r.