Studio Region

W dniu 13 sierpnia 2011 r. w Centrum Handlowym Alfa miało miejsce nagranie programu „Studio Region”, poświęconego działalności związanej z podnoszeniem innowacyjności naszego regionu.

Konferencja w Instytucie Chemii

W dniach 18-19 czerwca br. odbyła się w Instytucie Chemii dwudniowa mini-konferencja „Związki biologicznie czynne - aktywność, struktura, synteza”, zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Chemiczne - Oddział w Białymstoku, a także Instytut Chemii UwB.

Jeżeli jesteś absolwentem...

W dniach 9-10 września odbędzie się II Zjazd Absolwentów Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Ostateczny termin zgłoszeń mija 19 sierpnia.

Nominacja dr hab. Joanny Sieńczyło-Chlabicz, prof. UwB, na sędziego NSA

W dniu 2 sierpnia 2011 r. dr hab. Joanna Sieńczyło-Chlabicz, prof. UwB, odbierze z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Uroczystość odbędzie się o godzinie 11.15 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Dr Piotr Fiedorczyk powołany do Rady Wykonawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Rodzinnego

Dr Piotr Fiedorczyk z Katedry Nauk Historyczno-Prawnych Wydziału Prawa UwB powołany został 22 lipca 2011 r. do Rady Wykonawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Rodzinnego (International Society of Family Law - ISFL). Jest aktualnie jedynym naukowcem z Polski zasiadającym w 19-osobowej radzie. Wybór miał miejsce podczas IVX Światowego Kongresu ISFL we francuskim  Lyonie.

Skomplikowane i Proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach

Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłasza po raz siódmy konkurs na artykuł popularnonaukowy ,,Skomplikowane i Proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach".

Blisko 8000 chętnych na UwB

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na Uniwersytet w Białymstoku. Na 2850 miejsc na studia I stopnia i jednolite magisterskie zgłosiło się 7841 kandydatów. To lepiej niż w ubiegłym roku. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną 13 lipca.

Dzień Akademicki

27 czerwca Uniwersytet w Białymstoku po raz drugi brał udział w Dniu Akademickim. Impreza była zwieńczeniem IX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Laureaci konkursu „Podlaski Innowator 2011”

17 czerwca, podczas uroczystej gali, wyłoniono zwycięzców konkursu „Podlaski Innowator 2011”.

Świat (Poema naiwne) Czesława Miłosza

22 czerwca 2011 r. o godz. 13.30 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie 14 A odbędzie się otwarcie wystawy "Świat (Poema naiwne) Czesława Miłosza".