Debata "Lewica to obrona mniejszości"

20 czerwca w godzinach 13.00 - 15.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się debata "Lewica to obrona mniejszości".

W dniach 24 – 26 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku odbędzie się VIII Forum zaawansowanych studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. prof. Andrzeja Bartnickiego.

Lewica to obrona mniejszości

Debata wokół książki Izabeli Jarugi-Nowackiej ,,Drogi równości". Książka została wydana przez Fundację Przestrzenie Dialogu w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Izabeli Jarugi-Nowackiej w katastrofie pod Smoleńskiem. Napisana przez jej przyjaciół i współpracowników, traktuje o dorobku politycznym i społecznym tej wybitnej postaci, wicepremierze i ministrze polityki społecznej, posłance, feministce i obrończyni praw człowieka.

II Letnia Szkoła Prawa na Wydziale Prawa UwB

13 czerwca 2011 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku rusza II edycja anglojęzycznej Letniej Szkoły, opartej na umowie podpisanej z Wydziałem Prawa Michigan State University College of Law w Stanach Zjednoczonych.

Top 500 Innovators Science-Management-Commercialization

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniu 1 czerwca br. uruchomiło projekt Top 500 Innovators Science-Management-Commercialization, który realizowany będzie w ramach Działania 4.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czesław Miłosz w północnej stronie – o spotkaniach nie tylko poetyckich

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB zaprasza na Czwartki białoruskie konwersatorium interdyscyplinarne.

UwB ponownie innowacyjny i kreatywny
2 czerwca w Poznaniu ogłoszono wyniki konkursu „Na najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce”. Uniwersytet w Białymstoku ponownie zajął w nim III miejsce.
  "Oszczędzać... teraz czy w przyszłości? - poglądy studentów białostockich uczelni"

Czy warto jest oszczędzać i dlaczego? Czy białostoccy studenci myślą już teraz o swojej przyszłości? Jaką część swoich dochodów przeznaczają na oszczędności i inwestycje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz podczas otwartej debaty.

Uniwersytet wśród wyróżnionych uczelni

1 czerwca dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB, prorektor ds. organizacji i rozwoju uniwersytetu odebrał certyfikat „Uczelnia Liderów”, przyznany UwB przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Uniwersytet w Białymstoku zdobył też wyróżnienie „Primus” – nagrodę dla 10 uczelni, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Dary z gabinetu prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego dla Biblioteki Uniwersyteckiej

Wyjątkowo cenne przedmioty przekazała bibliotece kilka dni temu Karolina Kaczorowska, małżonka tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.