Studenci I roku prawa, Karolina Wiśniewska i Krzysztof Żochowski zajęli II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznoprawnej im. prof. Michała Sczanieckiego, która odbyła się 25 maja br. na Uniwersytecie Wrocławskim. W olimpiadzie uczestniczyły reprezentacje 9 wydziałów prawa z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z UW, a trzecie z UŚ.

Spotkanie z Ryszardem Löwem

Dyrekcja Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku zaprasza serdecznie na spotkanie z publicystą, bibliografem, wydawcą i krytykiem literackim Ryszardem Löwem, które odbędzie się jutro o godz. 13.30 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Biblioteki Uniwersyteckiej.

Spotkanie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze studentami UwB

27 maja na Wydziale Prawa odbyło się spotkanie prof. dr hab. Barbary Kudryckiej - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze studentami Uniwersytetu w Białymstoku.

„Złap Równowagę, Odkryj Naturę"

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizuje w ramach projektu indywidualnego pn. „Złap Równowagę, Odkryj Naturę" współfinansowanego przez Unię Europejską, 30 bezpłatnych obozów ekologicznych o charakterze survivalowym na obszarach Natura 2000 dla 600 studentów.

VI Edycja Konferencji „Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki”

Rada Doktorantów Politechniki Warszawskiej wraz z Fundacją na rzecz Młodych Naukowców organizują międzynarodową Konferencję Doktorantów i Młodych Naukowców „Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki”. Konferencja odbędzie się w dniach 19-22 września 2011 w Politechnice Warszawskiej

Zaproszenie do składania wniosków o stypendia z Programu Stypendialnego Europejskiego Instytutu Studiów Zaawansowanych

W ramach finansowanego z funduszy unijnych Programu Stypendialnego Europejskiego Instytutu Studiów Zaawansowanych ogłoszono zaproszenie do składania wniosków o stypendia. Jest to program na rzecz międzynarodowej mobilności naukowców uruchomiony z pomocą KE (działania współfinansowania).

Dni Wydziału Pedagogiki i Psychologii

Samorząd Studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii zaprasza do udziału w imprezach.

Sukcesy węgierskiej prezydencji w UE

Urząd Miejski w Białymstoku oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają wszystkich zainteresowanych problematyką integracji europejskiej na spotkanie z Robertem Kissem, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Węgierskiej w Polsce.

Traktaty Czesława Miłosza w kontekście literatury światowej i jej przekładów na język białoruski

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB zaprasza na Czwartki białoruskie - konwersatorium interdyscyplinarne. 26 maja konwersatorium poprowadzi: dr Lawon Barszczeuski.

Dr hab. Halina Święczkowska odebrała nominację profesorską

Dr hab. Halina Święczkowska, kierownik Zakładu Semiotyki Logicznej na Wydziale Prawa UwB, odebrała z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego nominację profesorską. Uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych odbyła się 16 maja 2011 r. w Pałacu Prezydenckim.