5 konkurs na najlepszy pomiar

Wydział Fizyki i PTF O/Białystok ogłasza 5 konkurs na najlepszy pomiar dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzca zdobędzie uznanie oraz otrzyma nagrodę w postaci banknotu o nominale 200 PLN.

Juwenalia 2011

19 maja studenci przejęli władzę nad Białymstokiem. Tradycyjną juwenaliową paradę w tym roku otworzył prof. Jerzy Nikitorowicz, rektor UwB, który jechał na jej czele uniwersyteckim sportowym autem – KTM.

Wykorzystanie nowoczesnych technik prezentacji w dydaktyce

W ramach projektu „Dydaktyka i praktyka kluczem do przyszłości” na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB w czerwcu 2011 r. odbędzie się szkolenie „Wykorzystanie nowoczesnych technik prezentacji w dydaktyce” , dla pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Dni Otwarte Uniwersytetu w Białymstoku

16 maja w budynku przy Pl. Uniwersyteckim zorganizowane zostały Dni Otwarte UwB. Obyły się one w ramach IX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

,,Czas na chemię żywiołów"

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem obchodów "Tygodnia Chemii" w Instytucie Chemii, który rozpocznie się 16 maja (poniedziałek).

Spotkanie z Carlem Wilkensem, świadkiem ludobójstwa w Rwandzie

Stowarzyszenie Edukacji Filmowej zaprasza na spotkanie z Carlem Wilkensem, świadkiem ludobójstwa w Rwandzie. Prezentacja oraz dyskusja przeprowadzone będą w jęz. angielskim. Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 17 maja 2011, o godz. 14.00, w sali 216 na Wydziale Prawa UwB.

Bezpłatne studia podyplomowe Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczyna rekrutację, na II edycję studiów podyplomowych „Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej” w roku akademickim 2011/2012.

Wystawa malarstwa Mariana Zwierzchowskiego

24 maja, o godz. 15.00, w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia otwarta zostanie wystawa malarstwa Mariana Zwierzchowskiego.

"Ryszard Kaczorowski Prezydent Polaków" - promocja albumu

12 maja w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Biblioteki Uniwersyteckiej odbyła się promocja albumu dr. hab. Adama Dobrońskiego, prof. UwB pt. "Ryszard Kaczorowski Prezydent Polaków".

Podyplomowe studium „Zarządzanie wiedzą społeczną w komunikacji rynkowej”

Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Historyczno-Socjologiczny zaprasza na roczne podyplomowe studia doskonalące umiejętności w zakresie: „Zarządzanie wiedzą społeczną w komunikacji rynkowej”.