Wileńska filia UwB pozytywnie oceniona przez litewską komisję akredytacyjną

Filia UwB w Wilnie uzyskała akredytację litewskiego Centrum Oceny Jakości Studiów - COJS (odpowiednik PKA). Komisja oceniająca brała pod uwagę 4 kryteria: zarządzanie strategiczne, studia i nauka przez całe życie, badania naukowe oraz wpływ funkcjonowania uczelni na region. Dodatkowo eksperci analizowali bazę materialną i finanse. To była pierwsza ocena instytucjonalna Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB dokonana przez litewskie władze oświatowe.

Spotkanie prezesa CERI International ze studentami i absolwentami UwB

Samorząd studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz firma CERI zapraszają studentów oraz absolwentów UwB na spotkanie z Panem Miguelem-Angelem Rodriguezem – Prezesem CERI International.

Nowa nominacja profesorska na UwB

23 kwietnia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się wręczenie nominacji profesorskich. Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Akt nominacyjny otrzymał m.in. profesor nauk technicznych dr hab. Eugeniusz Zieniuk (kierownik Zakładu Metod Numerycznych w Instytucie Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UwB.

Znamy laureatów III Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej

Izabela Szafrańska, studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, wygrała III Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej, jaki odbył się na Wydziale Filologicznym UwB.

Bruksela w nagrodę!

Michał Małyszko, Kamil Zambrzycki oraz Daniel Chmur z Uniwersytetu w Białymstoku pokonali studentów z Warszawy podczas debaty oksfordzkiej z cyklu „Team Europe goes Oxford”. Zwycięska drużyna pojedzie na wizytę studyjną do Brukseli.

Młodzi rosyjscy badacze będą poznawać polską historię

Do Białegostoku przyjedzie pięcioosobowa grupa laureatów VII edycji Otwartego Konkursu Prac Studenckich i Doktoranckich „Aktualna Nauka”. Konkurs organizują wspólnie Instytut Polski w Sankt Petersburgu, Instytut Historii Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt Petersburgu oraz (od zeszłego roku) Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Zmarł prof. dr hab. Zbigniew Marcin Kuderowicz

Zmarł  prof. dr hab. Zbigniew Marcin Kuderowicz – przez ponad 20 lat związany z Uniwersytetem w Białymstoku.

Prof. dr hab. Maria Nowacka z UwB w składzie Krajowej Rady Transplantacyjnej

Prof. dr hab. Maria Nowacka z Uniwersytetu w Białymstoku została powołana przez ministra zdrowia w skład Krajowej Rady Transplantacyjnej kadencji 2014-2018.

KampDays. Studenci szykują się do pierwszej wspólnej zabawy w nowym kampusie UwB

Pierwszy koncert w Uniwersyteckim Centrum Kultury, dużo sportu, a na zakończenie piknik z muzyką i studenckim kabaretem – to atrakcje, jakie Parlament Studencki Uniwersytetu w Białymstoku przygotował na KampDays. Do wspólnej zabawy samorządowcy zapraszają przede wszystkim studentów i białostockich uczniów. Dni kampusu potrwają od 22 do 24 kwietnia.

O frazeologizmach na naukowym sympozjum w Białymstoku

Kolokacje, idiomy, frazemy, przysłowia, skrzydlate słowa. Co łączy te pojęcia? To tzw. stałe połączenia wielowyrazowe, czyli frazeologizmy. Jak wykorzystujemy je w codziennym komunikowaniu? Dlaczego tak chętnie sięga po nie reklama? Które z nich sprawiają najwięcej kłopotów obcokrajowcom uczącym się języka polskiego?. Sympozjum rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali nr 48 w siedzibie Wydziału Filologicznego UwB przy Placu Uniwersyteckim 1.