Konferencja i I Międzynarodowy Zjazd Białostoczan

W dniach 12-14 maja Zakład Badań Interdyscyplinarnych i Porównawczych „Wschód-Zachód”, powstały w Instytucie Filologii Polskiej, zainauguruje swoją działalność Międzynarodową Konferencją Naukową pt. „Pogranicza, Kresy, Wschód a Idee Europy”.

"Zasłużony w rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”

Uniwersytet w Białymstoku został odznaczony medalem „Zasłużony w rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”.  10 maja, dr hab. Marek Proniewski, prof. UwB, prorektor ds. ekonomicznych i kontaktów z regionem odebrał medal z rąk prof. Zbigniewa Messnera, Prezesa Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Edwarda Kosakowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Okręgowego w Białymstoku.

Nowe specjalności na kierunku biologia

Od 1 października 2011 r. na kierunku biologia (studia stacjonarne pierwszego stopnia) zostaną uruchomione nowe specjalności: biologia eksperymentalna i molekularna, ekologia i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym oraz mikrobiologia.

Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego - nowy kierunek!

Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego. Rekrutacja rozpocznie się 16 maja br.

Dni Wydziału Prawa 2011

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na Dni Wydziału Prawa 2011. Rozpoczną się 11 maja (środa) i potrwają trzy dni. Będą m.in. widowiskowe prezentacje i ciekawe wykłady.

,,Czwartki białoruskie"

Katedra Kultury Białoruskiej zaprasza wyjątkowo w środę 11 maja, godz. 17, sala 1B, ul. Liniarskiego 3 na spotkanie z Andrejem Chadanowiczem - poetą białoruskim, tłumaczem poezji Czesława Miłosza.

II Mistrzostwa DS1 w halowej piłce nożnej

Rada Mieszkańców DS1 zaprasza wszystkich studentów Uniwersytetu w Białymstoku do wspólnej rywalizacji w ramach II Mistrzostw DS1 w halowej piłce nożnej 2011. W turnieju weźmie udział 6 drużyn.

Nowy kierunek ekonomiczno-prawny
Wydział Prawa oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB uruchamiają w roku akademickim 2011/12 nowy kierunek: studia ekonomiczno-prawne. To coś dla tych, którzy mieli do tej pory dylemat: prawo czy ekonomia?
Na razie prowadzony będzie nabór na studia pierwszego stopnia, czyli licencjackie, zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne. W przyszłości planowane jest uruchomienie studiów uzupełniających (II stopnia).
Wykład gen. bryg. SG Leszka Elasa

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Prawa UwB zaprasza wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa narodowego na wykład Komendanta Głównego Straży Granicznej - gen. bryg. SG Leszka Elasa. Spotkanie odbędzie się 10 maja (wtorek), o godz. 12.00, w auli Wydziału Prawa.

Dzień Munduru 2011

Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają mieszkańców Białegostoku i regionu na piknik militarny "Dzień Munduru 2011". Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 maja, w centrum Białegostoku, w godzinach od 11.00 do 16.00.