Wystawa "Tu Polskie Radio 1925-2010"

10 maja, o godz. 15.00, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia w Białymstoku otwarta zostanie wystawa Polskiego Radia pt. "Tu Polskie Radio 1925-2010".

Historia Wszechświata

Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Białymstoku wraz z Wydziałem Fizyki UwB zaprasza na wykład prof. dr. hab. Michała Święckiego z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Wykład odbędzie się 14 maja (sobota), o godz. 11:00, w sali 203 przy ulicy Lipowej 41.

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym

Jakie prawa gwarantuje nam ustawa zasadnicza? Jak opisane są w niej nasze wolności? Jakie nakłada na nas obowiązki? Wreszcie - jak polska konstytucja reguluje np. relacje między władzą ustawodawczą i wykonawczą? Z takimi zagadnieniami zmierzy się  6 maja (piatek), blisko 40 uczestników II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym, jaki odbędzie się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Podlasie w badaniach naukowych

13 maja, o godz. 13.00, w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia odbędzie się wykład dr. hab. Edmunda Dmitrówa, prof. UwB pt. "Jedwabne jako miejsce pamięci".

Tydzień Bibliotek 2011

Z okazji Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2011, "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę", Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na imprezy odbywające się w dniach 10-11 maja.

Uniwersytet w Białymstoku - "Uczelnią Liderów"

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała Uniwersytetowi w Białymstoku certyfikat „Uczelnia Liderów" za wspieranie kreatywnych i innowacyjnych dążeń studentów i rozwijanie postaw pro-przedsiębiorczych.

„Białystok jak Cardiff ? Młodzież, a jej stereotyp”

Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 zaprasza we czwartek, 5 maja, o godz. 18, na wykład Katarzyny Niziołek z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Nowe specjalności na kierunku filologia

Od nowego roku akademickiego na kierunku filologia (studia stacjonarne I stopnia) ruszają nowe specjalności: język francuski stosowany z hiszpańskim, język angielski stosowany z hiszpańskim.

Nowy kierunek - kulturoznawstwo

Od października tego roku na Uniwersytecie w Białymstoku rusza nowy, międzywydziałowy kierunek studiów – kulturoznawstwo. Powołanie przez Senat UwB w dniu 30 marca międzywydziałowych studiów kulturoznawczych stanowi doniosły moment w historii naszego uniwersytetu, który do bieżącego roku akademickiego pozostawał jedynym polskim uniwersytetem nieposiadającym studiów kulturoznawczych.

Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy zachęca do udziału w XXXIX edycji "Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy".