Podaruj 1 procent!

Pomóż innym i podaruj 1 procent swojego podatku. Zachęcamy do wsparcia osób związanych z Uniwersytetem w Białymstoku.

Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza

Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza to niepowtarzalna okazja do spotkania ze znanymi ekonomistami oraz wygrania nagród pieniężnych. Na zainteresowanych czeka 30 miejsc. Termin: 13-15 maja 2011 r. w Warszawie, zgłoszenia tylko do 4 maja.

Znamy laureatów XVIII edycji Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku

W kategorii artystycznej nagrodę otrzymał Edward Kulikowski, dyrygent chóru Uniwersytetu w Białymstoku - za całokształt dotychczasowej działalności, zaś w kategorii ochrony dziedzictwa - Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku - za całokształt dotychczasowej działalności w zakresie popularyzacji historii miasta. Fundacja stworzyła m.in. "Szlak Dziedzictwa Żydowskiego" oraz "Audiobus".

III miejsce studenta UwB

16 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Białymstoku zakończył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Startowało wielu uczestników z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Białostocki ośrodek reprezentowały dwie osoby: Paulina Brejniak oraz Łukasz Fiedorowicz.

IX edycja konkursu na prace habilitacyjne, doktorskie, magisterskie i studenckie

Zapraszamy do uczestnictwa w IX edycji konkursu na prace habilitacyjne, doktorskie, magisterskie i studenckie, których tematyka związana jest z zagadnieniami szeroko pojętej ochrony własności intelektualnej, w tym również marketingu, zarządzania prawami wyłącznymi i oceną stanu techniki.

WATCH DOCS "Prawa człowieka w filmie"

Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Społeczny Instytut Filmowy oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na 9. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS "Prawa człowieka w filmie". Projekcje potrwają przez 3 dni - od 18 do 20 kwietnia, w auli Wydziału Prawa UwB. Wstęp wolny.

Spotkanie z Andrzejem Seremetem, Prokuratorem Generalnym

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Prawa UwB zaprasza na spotkanie z Andrzejem Seremetem, Prokuratorem Generalnym, który we wtorek 19 kwietnia, o godz. 12.00 w auli Wydziału Prawa UwB wygłosi wykład pt. "Pozycja prawna prokuratury w Rzeczypospolitej Polskiej".

Sądowe potyczki na słowa i argumenty!

Grupa Lokalna ELSA Białystok serdecznie zaprasza chętnych do obserwowania zmagań finalistów XV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

O współczesnej literaturze białoruskiej

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ,,Czwartki Białoruskie". Konwersatorum z Alesiem Arkuszem odbędzie się 14 kwietnia, o godz. 17.00, przy ul. Liniarskiego 3, s. 1B.

,,Na indeksie - czyli sytuacja białoruskich studentów"

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok zaprasza na debatę "Na indeksie - czyli sytuacja białoruskich studentów", która odbędzie się 18 kwietnia, o godzinie 17.30, w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.