Otwarcie wystawy malarskiej Braci Kabaców

Biblioteka Uniwersytecka wraz z Towarzystwem Przyjaciół Hajnówki zapraszają na wystawę malarstwa Wiktora Kabaca ,,Puszcza Białowieska - ikona przyrody" oraz Jana Kabaca ,,Architektura sakralna". Otwarcie wystawy 19 kwietnia, godz. 17.00.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UwB prof. dr. hab. Brunonowi Hołystowi

8 kwietnia (piątek) o godz. 12.00 w auli Wydziału Prawa odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Brunonowi Hołystowi.

Wykład Alexandry Marzec „The impact of the European Convention on Human Rights on English media law”

Wydział Prawa UwB zaprasza na wykład Alexandry Marzec - adwokata z kancelarii adwokackiej 5RB Media and Entertainment law w Londynie nt. „The impact of the European Convention on Human Rights on English media law”.

Wykład prof. dr. hab. Brunona Hołysta nt. „Kryminologia porównawcza"

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Brunona Hołysta nt. „Kryminologia porównawcza". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia o godz. 16.30 w sali 216 Wydziału Prawa UwB.

NSP 2011

Od 1 kwietnia GUS przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Zachęcamy do samodzielnego spisywania się na stronie internetowej www.spis.gov.pl. Dostępny jest tam także formularz demonstracyjny.

Student, a narkotyki

Dr hab. Elzbieta Awramiuk, prof. UwB, prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich zachęca studentów do udziału w badaniu na temat dopalaczy, które prowadzi Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Finał I Podlaskich Akademickich Mistrzostw w Ortografii

4 kwietnia na Wydziale Filologicznym odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Podlaskich Akademickich Mistrzostw w Ortografii. Organizatorem imprezy był Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Spotkanie z Grzegorzem Napieralskim

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Prawa UwB zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Napieralskim, który 5 kwietnia, we wtorek, o godz. 13.15, w sali 216 Wydziału Prawa wygłosi wykład pt. "Polska w Europie". Spotkanie ma charakter otwarty.

TMI, Czarnobyl, Fukushima - niebiezpieczna energetyka?

Wydział Fizyki UwB zaprasza na konwersatorium dotyczące energetyki jądrowej. Referat wygłosi prof. dr hab. Ludwik Dobrzyński. 5 kwietnia 2011 r. (wtorek), o godz. 12.15, w sali 203.

Regionalny finał konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości"

Znamy już laureatów regionalnego finału konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości", który odbył się na Wydziale Prawa UwB. Aleksandra Szulc, Aneta Zambrzycka i Artur Kononiuk - z V LO w Białymstoku, to właśnie ten uczniowski zespół jeszcze w kwietniu pojedzie na finał ogólnopolski konkursu.