VI Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Wydziałów Prawa i Administracji – Białystok 2011 r.

Podczas zjazdu poruszane będą kwestie dotyczące przyszłości funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego w Polsce oraz w innych krajach europejskich z perspektywy studentów i doktorantów.

Oferta stypendialna, program Homing Plus

Instytut Chemii UwB, w ramach projektu "Homing Plus", ogłasza ofertę stypendialną dla studentów.

Zjazd Absolwentów Filii UW w Białymstoku

Komitet Organizacyjny II Zjazdu Absolwentów Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, rozpoczynających studia w 1968, 1969 i 1970 r. zaprasza do odwiedzenia macierzystej uczelni i powspominania studenckich lat w dniach 9-10 września 2011 r. (w załączniku formularz zgłoszeniowy na zjazd dla chętnych).

Międzynarodowy Rok Chemii. Rok Marii Skłodowskiej-Curie

Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i uczniów szkół woj. podlaskiego do udziału w obchodach Międzynarodowego Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej-Curie.

Promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych

Ponad 250 uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w spotkaniu promującym kierunki matematyczne, przyrodnicze i techniczne. Odbyło się ono 25 marca w auli Wydziału Prawa.

XV Wiosna Francuska w Białymstoku

Wiosna Francuska w Białymstoku rozpoczyna się 20 marca i potrwa do 1 kwietnia. Organizatorzy proponują kilka imprez, których wspólnym mianownikiem jest bajka. Święto Frankofonii jest pretekstem do tego, żeby się spotkać, odkryć coś nowego, a jednocześnie wspólnego naszej kulturze i kulturze innych krajów.

„Fałszerstwom stop” i „Nauka przeciw fałszerstwom”

Zachęcamy do udziału w konkursach na najlepsze prace pisemne dotyczące problematyki fałszerstw. Konkursy skierowane są do studentów, pracowników naukowych i doktorantów. Patronat nad konkursem objął prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz, rektor UwB.

„Sztukmistrz słowa”

Zapraszamy na spektakl „Sztukmistrz słowa”. Odbędzie się on w ramach obchodów Wiosny Francuskiej w auli Wydziału Filologicznego, 26 marca (sobota), o godz. 12.30.

Jazep Najdziuk i jego historia Białorusi „Paznavajma historyju bielaruskaha narodu”

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB i Białoruskie Towarzystwo Historyczne zapraszają na konwersatorium interdyscyplinarne Czwartki białoruskie. W czwartek 24 marca konwersatorium poprowadzi dr hab. Lucyna Aleksandrowicz-Pędich, prof. SWPS i mgr Świetłana Słowik.

VIII edycja konkursu na pracę magisterską

Zarząd Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami ogłasza VIII edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie o funduszach inwestycyjnych.