Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego w Bibliotece Uniwersyteckiej

11 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku odbyła się uroczystość nadania Audytorium Biblioteki Uniwersyteckiej imienia Ryszarda Kaczorowskiego, Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie.

O kulturotwórczej roli „Niwy”- tygodnika Białorusinów w Polsce z okazji 55-lecia

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB zaprasza na kolejne konwersatorium interdyscyplinarne z cyklu ,,Czwartki Białoruskie". 10 marca konwersatorium poprowadzi mgr Eugeniusz Wappa.

I Podlaskie Akademickie Mistrzostwa w Ortografii

Instytut Filologii Polskiej UwB zaprasza studentów szkół wyższych województwa podlaskiego do wzięcia udziału w I Podlaskich Akademickich Mistrzostwach w Ortografii.

Prezes ZUS przeprasza emerytów za listy

ZUS niepotrzebnie wysłał listy informujące o konieczności rozwiązania stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą. Otrzymało je ok. 300 tys. pracujących emerytów. Tłumaczy, że listy zostały wysłane do wszystkich w związku z problemami technicznymi.

Noce talentów

Stowarzyszenie Kuźnia Talentów zaprasza na ,,Noce talentów".

JEJ PRAWO na 8 marca

Wydział Prawa UwB oraz studenci z Koła Naukowego Prawa Pracy zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno-edukacyjne na temat praw kobiet.

Głosuj na Podlaską Markę Roku

Do 11 marca trwa głosowanie na Podlaską Markę Roku. Mogą w nim wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy województwa podlaskiego. Uniwersytet w Białymstoku zgłosił sześć kandydatur w kategorii przedsięwzięcie.

Poszukiwane dziewczyny przyszłości!

Studiujesz na kierunku ścisłym, przyrodniczym, technicznym lub medycznym? Prowadzisz badania naukowe? Ruszaj śladami Marii Skłodowskiej-Curie. Weź udział w konkursie ,,Dziewczyny Prrzyszłości". Do wygrania stypendium w wysokości 15 tys. zł.

„Ku czemu zmierza bibliografia XXI wieku?”

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia zaprasza na spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy, które odbędzie się 8 marca o godzinie 13.00. Wykład pt. „Ku czemu zmierza bibliografia XXI wieku?” wygłosi dr hab. Jadwiga Sadowska, prof. UwB z Zakładu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku.

Szkolenia o innowacjach PARP, KIP i SFBCC

Polska Agencja Rozwoju Regionalnego (PARP) oraz Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw (KIP) w porozumieniu ze Studenckim Forum Business Centre Club (SFBCC) mają zaszczyt zaprosić pracowników oraz studentów (w szczególności członków kół naukowych) Uniwersytetu w Białymstoku na bezpłatne szkolenia organizowane w Białymstoku.