Konkurs Literacki im. Stefana Żeromskiego i Czesława Miłosza

Klub Humanistów oraz Instytut Filologii Polskiej UwB, pod patronatem dziekana Wydziału Filologicznego i dyrektora Instytutu Filologii Polskiej, serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów szkół wyższych do wzięcia udziału w I edycji Konkursu Literackiego im. Stefana Żeromskiego i Czesława Miłosza.

,,Dokąd zmierzasz polszczyzno?"

Biblioteka Uniwersytecka, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 13.00 w sali audytoryjnej. Wykład pt. "Dokąd zmierzasz polszczyzno?" wygłosi dr hab. Bogusław Nowowiejski, prof. UwB, dziekan Wydziału Filologicznego.

Szukamy następców Marii Skłodowskiej-Curie

W sobotę 19 lutego 2011 roku rozpoczyna się bezpłatny kurs przygotowawczy do matury z biologii i chemii, organizowany przez Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB. Uczestniczyć w nim będą uczniowie wytypowani przez szkoły z województwa podlaskiego.

Pracownicy UwB w Radzie Nadzorczej Radia Białystok

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na członków Rady Nadzorczej Polskiego Radia w Białymstoku. Znalazło się w niej trzech pracowników UwB.

Bezpłatne warsztaty „Wejście na rynek pracy”

Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia fakultatywne dla studentów UwB z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy - „Wejście na rynek pracy”.

,,Opowieści z Chruściela"

26 lutego o godz. 19.00 w Spodkach, ul. Św. Rocha 14, odbędzie się promocja książki Dariusza Kiełczewskiego ,,Opowieści z Chruściela". Wstęp wolny

Prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski powołany do Rady Konsultacyjnej CBA

Prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski, kierownik Katedry Prawa Karnego Wydziału Prawa UwB, został powołany przez Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika do Rady Konsultacyjnej CBA. Inauguracyjne posiedzenie Rady odbyło się 10 lutego 2011 r. W jej skład weszło 6 osób.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na studia !

10 lutego o godz. 15.00 ruszają zapisy na kolejny semestr zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku – programu edukacji ekonomicznej dla uczniów 5. i 6. klas szkoły podstawowej. Dla najmłodszych studentów uczelnia przygotowała 100 indeksów.

O tym, jak płynie czas

Wydział Fizyki UwB zaprasza na wykład popularnonaukowy dr. hab. Krzysztofa Szymańskiego, prof. UwB. Wykład odbędzie się 19 lutego 2011 r., o godz. 11.00 w sali 203 przy ulicy Lipowej 41.

Prezydenckie dary w Bibliotece Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia wzbogaciła się ponownie o wyjątkowy księgozbiór. Karolina Kaczorowska, małżonka tragicznie zmarłego Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, przekazała kolekcję wydawnictw książkowych, albumowych i dokumentów, należących do śp. prezydenta.