Wykład dr. hab. Adama Dobrońskiego, prof. UwB "Pułki białostockie - legenda i prawda"

18 lutego o godz. 13.00 dr hab. Adam Dobroński, prof. UwB z Wydziału Historyczno-Socjologicznego wygłosi wykład pt. "Pułki białostockie - legenda i prawda".

Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym

9 lutego na Wydziale Prawa UwB odbędzie się finał Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się ok. stu uczniów podlaskich szkół średnich.

,,Grasz o staż"

7 lutego rusza rejestracja do 16. edycji konkursu "Grasz o staż" organizowanego przez firmę PwC przy współpracy z Gazetą Wyborczą.

Wielkie Prawa Małych - czyli ciekawy i pożyteczny sposób na ferie

Studenci z Koła Nauk Cywilistycznych Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przygotowali dla dzieci spędzających zimowe wakacje w Białymstoku edukacyjne spotkanie na temat praw dziecka.

Paryska „Kultura” i wileńskie „Znad Wilii” – spotkania z Jerzym Giedroyciem i Czesławem Miłoszem

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB zaprasza na ,,Czwartki białoruskie" - konwersatorium interdyscyplinarne. 27 stycznia konwersatorium poprowadzi redaktor Romuald Mieczkowski.

Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Wydziale Ekonomii i Zarządzania wyróżnione

Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze realizowane na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB znalazły się na liście 11 najpopularniejszych, tzw. unikatowych kierunków studiów w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Izrael, Wydział Filologiczny UwB oraz Ambasada USA w Warszawie serdecznie zapraszają 27 stycznia 2011 r. o godz. 12.00 do Auli Wydziału Filologicznego (Plac Uniwersytecki 1) na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Porozumienie UwB z Komendantem Głównym Policji

19 stycznia dr Jarosław Matwiejuk, prodziekan Wydziału Prawa UwB, na podstawie upoważnienia rektora prof. dr hab. Jerzego Nikitorowicza, w imieniu Uniwersytetu w Białymstoku podpisał porozumienie z Komendantem Głównym Policji, gen. insp. Andrzejem Matejukiem.

Spotkanie dotyczące stalkingu

Stalking, czyli uporczywe, złośliwe, powtarzające się nagabywanie za pomocą środków komunikacij. Spotkanie informacyjne odbędzie się 20.01.2011 r. godz. 17.00, sala 214, Wydział Prawa UwB.

Studia Podyplomowe - Nauczyciel Przyrody

Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku ogłasza nabór na kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Nauczyciel Przyrody.