Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i Innych

18 stycznia w godzinach 12.00-18.00, na Wydziale Filologicznym UwB odbył się "Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i Innych".

„Rola serwisu WWW biblioteki publicznej w teorii i wynikach badań na Podlasiu”

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wykład: „Rola serwisu WWW biblioteki publicznej w teorii i wynikach badań na Podlasiu”,  który odbędzie się 19 stycznia 2011 r. o godz. 13.00.

,,Mazury Cud Natury" - głosowanie

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny kandydat Polski w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New 7 Wonders na Nowe 7 Cudów Natury, który dostał się do finału i grona 28 najpiękniejszych miejsc na świecie! Teraz najpiękniejsze na świecie jeziora walczą o wejście do ścisłej 7.

,,Festiwal białoruski" w Katowicach

15 stycznia 2011 roku (sobota) w katowickim Kino Rialto odbędzie się „Festiwal białoruski”. Festiwal objął patronatem honorowym Rektor UwB prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz.

„Obraz przestępczości i patologii społecznych w województwie podlaskim na przestrzeni ostatnich lat”

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia zaprasza na spotkanie z cyklu „Podlasie w badaniach naukowych”, które odbędzie się 13 stycznia, o godz. 13.00 w sali audytoryjnej.

ERASMUS-MUNDUS oraz TEMPUS IV - spotkanie informacyjne

Dział Programów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą UwB zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programów ERASMUS-MUNDUS oraz TEMPUS IV z udziałem Anny Bieleckiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, które odbędzie się 17 stycznia 2011 r. , o godzinie 10:40 w Sali Senatu UwB (nr 208).

Spotkanie z prof. Charlsem Szymanskim

13 stycznia 2011 o godzinie 16:30 w s. 309 Wydziału Prawa UwB, odbędzie się spotkanie z prof. Charlsem Szymanskim, wykładowcą Michigan State University. Spotkanie i krótki warsztat (prowadzone w języku angielskim) mają na celu zapoznanie uczestników z zasadami publikowania artykułów naukowych w amerykańskich periodykach prawniczych.

Rusza nowy kierunek studiów: FILOZOFIA

Prezentacja kierunku, program studiów, zasady rekrutacji, sylwetki wykładowców i inne ważne informacje znajdują się na stronie internetowej: http://filozofia.uwb.edu.pl/

Promocja książki Dariusza Kiełczewskiego, prof. UwB

Fundacja „Sąsiedzi” zaprasza w piątek 17 grudnia, o godz. 18.00 do kawiarni „Akcent” przy  Rynku Kościuszki na spotkanie z Dariuszem Kiełczewskim, prof. UwB i promocję jego książki „Opowieści z Chruściela”.

Prof. Nina Siemieniuk Wykładowcą Roku 2010

2185 głosów zadecydowało o wygranej prof. Niny Siemieniuk w plebiscycie Kuriera Porannego na Wykładowcę Roku 2010. Laureatka pracuje na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.