Kampus Uniwersytetu w Białymstoku z tytułem Podlaskiej Marki Roku 2014!

W piątek (17.04) wieczorem poznaliśmy tegorocznych laureatów plebiscytu Podlaska Marka Roku. Ten konkurs od lat wspiera lokalne inicjatywy, promuje regionalną żywność, miejsca i ludzi.

Stypendyści Fulbrighta zapraszają

17.04.2015 r. o godz. 11:00 na Wydziale Prawa w sali nr 215 (I piętro) odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem stypendysty Fulbrighta, prof. Roberta Steinbucha (University of Arkansas, specjalność prawo, administracja publiczna). Temat wykładu: "Best practices for teaching in higher education: from course construction to class management & assessment". Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres: a.weglarz@uwb.edu.pl.

Zapraszamy na debatę oksfordzką w ramach konkursu Team Europe goes Oxford

Zobacz zmagania studentów 24 kwietnia o 11:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku!

Stypendyści Fulbrighta zapraszają!

24.04.2015 r. o godz. 11:00 w Sali Audytoryjnej Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia (VI piętro) odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem stypendysty Fulbrighta, prof. Kessela Tylera (English at Hudson Valley Community College in Troy, New York, specjalność: literatura amerykańska). Temat workshopu: "Integrating Blackboard for Connectivity". Uwaga: jest tylko 20 miejsc!

Podlaska Olimpiada Wiedzy Biologicznej

W piątek, 17 kwietnia 2015 r. w Instytucie Biologii UwB odbył się drugi etap pierwszej edycji Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 25 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych (Liceum Ogólnokształcące nr 1, 2, 3 oraz 4 w Białymstoku, 1 Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach, 1 Liceum Ogólnokształcące w Łapach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckim).

,,Czarne dziury" - wykład

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie prof. Jerzego Lewandowskiego pt. "Czarne dziury". Wykład odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godzinie 11:00 w sali 2011 Wydziału Fizyki przy ul. K. Ciołkowskiego 1L.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaprasza na spotkanie z Andrzejem Kalinowskim, wydawcą, redaktorem, Prezesem Fundacji Sąsiedzi. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2015 r. o godz. 13.00 w sali 204.

Zapomnieć, pamiętać Finał II edycji Konkursu Literackiego im. Anny Markowej

22 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w auli Wydziału Filologicznego UwB będzie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie II Konkursu Literackiego im. Anny Markowej. W programie premiera audycji przygotowanej specjalnie z okazji Konkursu przez Dorotę Sokołowską z Radia Białystok Do wysp szczęśliwych oraz wspomnienie Poetki przez prof. Dariusza Kuleszę oraz członków Kapituły Honorowej - Lecha Marka i Jana Leończuka. Po ogłoszeniu werdyktu kapituły laureaci odczytają nagrodzone prace.

Spotkanie z Leszkiem Stafiejem - legendą polskiej reklamy

Wydział Pedagogiki i Psychologii, Zakład Edukacji Wizualnej, zaprasza na wykład L. Stafieja - ,,Marka jest tylko jedna", który odbędzie się 23 kwietnia (czwartek) o godz. 13.45 w sali 2.19 nowej auli PiP.

Nowe życie w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

Nowy uniwersytecki kampus w Białymstoku będzie miał już niedługo nowych lokatorów. I to bardzo licznych – bo nawet kilkaset tysięcy! To efekt wiosennych, miłosnych uniesień żab, które na tegoroczne gody upodobały sobie kampusowe sadzawki.