Spotkanie opłatkowe

22 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej przy tradycyjnej choince, pracownicy UwB złożyli sobie świąteczne życzenia, podczas spotkania opłatkowego społeczności akademickiej „Wigilia to jest…”

Promocja książki „Historia województwa podlaskiego” pod redakcją Adama Dobrońskiego

14 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyła się promocja książki pod redakcją Adama Dobrońskiego „Historia województwa podlaskiego”.

Podsumowanie akcji ,,Niech płynie radość"

Ponad pół tysiąca zabawek i książek udało się zebrać podczas akcji „NIECH PŁYNIE RADOŚĆ”, zorganizowanej przez studentów Wydziału Prawa UwB oraz Caritas Archidiecezji Białostockiej.

InterSTUDENT 2010

Konkurs InterSTUDENT adresowany jest do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. W konkursie mogą wziąć udział studenci obcokrajowcy lub posiadający podwójne obywatelstwo.

VII Dni Tischnerowskie w Białymstoku

W ramach Dni Tischnerowskich będzie można wysłuchać wykładu  prof. dr hab. Wioletty M. Kowalskiej na temat: „Logika, etyka i... dramat?! W poszukiwaniu człowieka XXI-go wieku, silnego rozumem dobrym i pięknym”. Odbędzie się on 15 grudnia, o godz. 13.00, w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.

,,Obrazowanie 3D"

Wydział Fizyki zaprasza 18 grudnia o godz. 11.00, na wykład popularnonaukowy, który wygłosi: dr hab. Andrzej Stupakiewicz z Wydziału Fizyki UwB.

Kot(d) dla tolerancji

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku Universitas Bialostocensis i Centrum im. Ludwika Zamenhofa zapraszają na premierę książki: ,,Kot(d) dla tolerancji", która odbędzie się 17 grudnia o godz. 18.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

14 grudnia o godz. 13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w  Białymstoku (sala audytoryjna, VI piętro) odbędzie się promocja książki „Historia województwa podlaskiego” pod redakcją Adama Dobrońskiego.

Studentka Uniwersytetu w Białymstoku Miss Polonia 2010

11 grudnia Rozalia Mancewicz, studentka anglistyki na UwB, zdobyła koronę Miss Polonia 2010. Będzie ona nosić tytuł najpiękniejszej Polki 2010 r. oraz reprezentować nasz kraj w konkursie Miss Universe.

,,Zwalniamy więzy"

Wydział Fizyki ogłasza III konkurs na najlepszy pomiar dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzca zdobędzie uznanie oraz otrzyma nagrodę w postaci banknotu o nominale 100 PLN.