Promocje habilitacyjne i doktorskie

1 grudnia, podczas uroczystości promocji habilitacyjnych i doktorskich w auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania, nowi doktorzy habilitowani i doktoranci UwB odebrali swoje dyplomy .

Studia doktoranckie - debata ogólnouniwersytecka

Kolegium rektorskie zaprasza do wziącia udziału w debacie ogólnouniwersyteckiej dotyczącej studiów doktoranckich.

Mostostal Warszawa SA wybuduje kampus

1 grudnia wyłoniono firmę, która wybuduje kampus UwB. Jest to Mostostal Warszawa SA, który zaproponował najniższą kwotę - blisko 169 mln złotych brutto. Jedynym kryterium wyboru była cena.

Komercjalizacja badań naukowych i ochrony wyników pracy intelektualnej

Warsztaty odbędą się 2 grudnia w sali senatu UwB, I piętro, sala 101. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 29 listopada.

UwB w Studiu Weekend

Dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB,  prorektor do spraw organizacji i rozwoju Uniwersytetu oraz mgr Irena Wasiluk, kierownik sekcji spraw studenckich Działu Dydaktyki i Spraw Studenckich byli gośćmi piątkowego Studia Weekend w Telewizji Białystok.

Głosujmy na naszych wykładowców!

26 listopada ruszył plebiscyt "Kuriera Porannego” na Wykładowcę Roku 2010.
Wśród zgłoszonych kandydatów jest wielu pracowników UwB.

Rozprawa dr Joanny Banasiuk – nagrodzona

Dr Joanna Banasiuk otrzymała za swoją rozprawę doktorską pt. „Współtwórczość i jej skutki w prawie autorskim” nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w VIII edycji konkursu na prace naukowe organizowanego przez Urząd Patentowy RP. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 listopada 2010 r.

Ekoinnowacje w podlaskich przedsiębiorstwach

Seminarium odbędzie się 26 listopada, kierowane jest głównie do studentów Wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziału Prawa.

Ptaki Podlasia

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Koniczka pt. "Ptaki Podlasia", która odbędzie się 1 grudnia 2010 r. (środa) o godzinie 18.00 w Bibliotece UwB.

Ogólna teoria względności i fale grawitacyjne

Wydział Fizyki UwB zaprasza na wykład dr. hab. Piotra Jaranowskiego, prof. UwB. Wykład odbędzie się w sobotę 27 listopada 2010 roku o godz. 11:00 w sali 203 przy ulicy Lipowej 41.