Pierwsza odsłona osobistego archiwum Jerzego Giedroycia - „Teczki…”

Katedra Kultury Białoruskiej Wydziału Filologicznego UwB, zaprasza na Czwartki białoruskie - konwersatorium interdyscyplinarne. 4 listopada gościem będzie prof. Iwona Hofman z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

,,Zrównoważony rozwój" - Debiut naukowy 2010. Konkurs na okładkę

Instytut Studiów Społecznych PWSZ w Raciborzu oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego, zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na projekt okładki do publikacji pt. ,,Zrównoważony rozwój" - Debiut naukowy 2010.

Prof. zw. dr hab. Emil Walenty Pływaczewski uhonorowany

Prof. zw. dr hab. Emil Walenty Pływaczewski, kierownik Katedry Prawa Karnego na Wydziale Prawa UwB, został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość miała miejsce 4 października, podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Odznaczenie wręczył wiceszef MSWiA Adam Rapacki.

Spotkanie dotyczące stypendiów w Niemczech

Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej zaprasza 21 października o godz. 15.00 do budynku rektoratu UwB (ul. M. Skłodowskiej-Curie 14, sala 208) na spotkanie informacyjne, dotyczące stypendiów w Niemczech.

,,Największy wygrany prywatyzacji" - konkurs dla studentów

Ministerstwo Skarbu Państwa i Giełda Papierów Wartościowych organizuje konkurs dla studentów promujący osiągnięcia prywatyzacji w Polsce. Wystarczy opisać dowolny przykład prywatyzacji. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody.

Trzecia edycja nagrody Scopus-Perspektywy Young Researcher Award

Prestiżowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii wspólnie z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" po raz trzeci ogłaszają konkurs dla młodych naukowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczący sukces badawczy albo uczestniczyli w zespole naukowym, który zrealizował istotny dla nauki projekt w jednej z dziesięciu dyscyplin: medycyna, technologia, biochemia, genetyka i biologia molekularna, fizyka i astronomia, chemia, inżynieria materiałowa, rolnictwo i biologia, nauki społeczne, nauka o środowisku; informatyka.

Stypendium w Niemczech

Fundacja Rochusa i Beatrycze Mummert zaprasza studentów nauk ekonomicznych, przyrodniczych oraz kierunków inżynierskich z Europy środkowej i wschodniej do ubiegania się o stypendia. Stypendia obejmują m.in. 2,5-letnie studia magisterskie na uniwersytecie w Kolonii, Niemieckiej Akademii Wychowania Fizycznego w Kolonii (die Deutsche Sporthochschule) lub na politechnice akwizgrańskiej (RWTH Aachen).

Identyfikacja kierunków rozwoju nauki

W dniu 19 października 2010 r. w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku odbędzie się jednodniowy bezpłatny warsztat pt. "Identyfikacja kierunków rozwoju nauki".  Zostaną wygłoszone wykłady poświęcone badaniom naukowym oraz tworzeniu spółek spin-off przez naukowców.

Nagroda dla Trans Humany

Książka „Galeria ojców. Autorytet publiczny w literaturze polskiej lat 1800-1861” wydana przez uniwersytecką oficynę Trans Humana uznana została za najlepszą książkę akademicką roku 2010 podczas XIV Poznańskich Dni Książki Naukowej.

W poszukiwaniu życia poza Ziemią (cz. II)

Wydział Fizyki UwB zaprasza 23 października, o godz. 11.00 na wykład: ,,W poszukiwaniu życia poza Ziemią"(cz. II). Wykład wygłosi mgr Andrzej Branicki z Wydziału Fizyki UwB.