,,Śpiewająco przejdź przez studia"

11 października o godz. 18.00 w kinie TON odbędzie się spotkanie organizacyjno - informacyjne dla studentów pierwszego roku na Uniwersytecie w Białymstoku.

Msza z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011

10 października 2010 (niedziela) o godz. 19.30 w katedrze białostockiej będzie sprawowana msza święta z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011.

Inauguracja roku akademickiego na UwB

4 października Uniwersytet w Białymstoku zainaugurował nowy rok akademicki 2010/2011.

Dzień Rektorski - 4 pażdziernika 2010

W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2010/2011, 4 października 2010 roku jest  Dniem Rektorskim.

Studia podyplomowe: informatyka dla nauczycieli

Instytut Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku, ogłasza nabór na studia podyplomowe: informatyka dla nauczycieli. Termin zgłoszeń: do 22 października 2010 r.

Stypendia doktoranckie

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Uniwersytet w Białymstoku jako instytucje realizujące projekt pt.: „Podlaska Strategia Innowacji - budowa systemu wdrażania” zapraszają uczestników stacjonarnych studiów doktoranckich do składania wniosków o przyznanie stypendium na okres 1.10.2010 r. - 30.09.2011 r.

Wystawa „35 lat później”

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku „Universitas Bialostocensis” i Centrum im. Ludwika Zamenhofa, zapraszają na wystawę „35 lat później”.  Wystawa jest podsumowaniem akcji fotograficznych i warsztatów aktywizacyjnych. Odbędzie się w dniach: 14 września – 5 października.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IV, Szkolnictwo Wyższe i Nauka, Działanie 4.2, Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym rozpoczął realizację projektu "Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej".

Warsztaty muzyczno-wokalne

Dyrygent Akademickiego Chóru UwB, prof. dr hab. Edward Kulikowski, zaprasza studentów z predyspozycjami muzyczno-wokalnymi do udziału w nieodpłatnych warsztatach akademickich.

„W poszukiwaniu życia poza Ziemią”

Wydział Fizyki UwB zaprasza na wykład popularnonaukowy  „W poszukiwaniu życia poza Ziemią”. Wykład odbędzie się 25.09.2010, o godz. 11.00, w sali 203.