Trzeci Program Wykonawczy 2010-2014

Rządy Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Polski podpisały Trzeci Program Wykonawczy na lata 2010-2014 do Umowy o Współpracy w Dziedzinie Edukacji i Kultury, na podstawie którego oba kraje zobowiązują się do pomocy w kształceniu kadr pracowniczych i oferują stypendia podyplomowe i badawcze. Wnioski należy przedstawić w Biurze Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji RP do 15 października.

Nowa wystawa w Bibliotece

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza w dniach 6 – 30 września do Czytelni Ogólnej (II piętro) na wystawę „ Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania” .

Rekrutacja na zajęcia fakultatywne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy - „Wejście na rynek pracy”

Wydział Ekonomii i Zarządzania realizujący projekt pt. Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 r. prowadzi rekrutację na zajęcia fakultatywne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy.

Studiuj na UwB !!!

Na Uniwersytecie w Białymstoku trwa rekrutacja uzupełniająca. Wolne miejsca są jeszcze na studiach I i II stopnia.

Adapciak 2010

Tegoroczny Adapciak będzie już piątą edycją projektu. Co roku zabiera około 100 świeżo upieczonych żaków na obóz, podczas którego będą mogli nie tylko poznać strukturę swojej uczelni czy porozmawiać z jej przedstawicielami, ale również aktywnie spędzić końcówkę wakacji i poznać innych studentów "zerowego" roku.

Program LIDER

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ogłasza drugi konkurs na projekty w ramach Programu LIDER w zakresie wspierania rozwoju kadry naukowej, a w szczególności udziału młodych naukowców w realizacji programów badawczych oraz mobilności naukowców. Termin naboru wniosków: 04.08.2010 r. - 15.10.2010 r.

Podpisanie umowy na realizację projektu pn. „Budowa Instytutu Biologii oraz Wydziału Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym”

W dniu 29 lipca 2010 r. Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na realizację projektu pn. „Budowa Instytutu Biologii oraz Wydziału Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym”.

Promocja pierwszych absolwentów Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego w Wilnie.

27 lipca odbyła się pierwsza promocja absolwentów pierwszego stopnia Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego w Wilnie.

Rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia.

Studia-praca. Szybkie łącze

Uniwersytet w Białymstoku uruchomił portal do kontaktu studentów z pracodawcami. Jest to zupełnie nowatorski projekt w naszym regionie, wychodzący naprzeciw społecznym oczekiwaniom, by kształcić mając także na uwadze aktualne wymogi rynku.