Letnia Szkoła Prawa Amerykańskiego

Na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ruszyła pierwsza edycja Letniej Szkoły Prawa Amerykańskiego. Podczas wykładów studenci otrzymają solidną dawkę wiedzy o systemie prawa amerykańskiego.

Letnia Akademia Kariery

Biuro Karier UwB oraz Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji przy Centrum Kształcenia Ustawicznego zapraszają na warsztaty „Letnia Akademia Kariery”.

Studia podyplomowe „Informatyka dla nauczycieli”

Instytut Informatyki, Wydział Matematyki i Informatyki UwB ogłasza nabór na studia podyplomowe: „Informatyka dla nauczycieli".

Prorektor Dariusz Kijowski w Radzie Legislacyjnej przy premierze RP

Dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB, prorektor ds. organizacji i rozwoju uniwersytetu został członkiem Rady Legislacyjnej XI kadencji, doradzającej premierowi oraz rządowi w kwestiach stanowienia prawa oraz jego oceny.

Studentka UwB najładniejszą Podlasianką

Rozalia Mancewicz, 23-letnia studentka Uniwersytetu w Białymstoku, 26 czerwca została wybrana Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2010.

VII Forum zaawansowanych studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. prof. Andrzeja Bartnickiego

Forum odbędzie w audytorium Biblioteki Uniwersyteckiej w dniach 25 - 27 czerwca 2010.

Rankingowy awans Wydziału Prawa UwB

W IV Rankingu Wydziałów Prawa 2010 przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną, Wydział Prawa UwB zajął czwarte miejsce. Oznacza to sukcesywną poprawę pozycji. Dwa lata temu uplasował się na szóstym miejscu, rok temu – na piątym.

Dzień Akademicki w Białymstoku

22 czerwca na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się piknik naukowy, podczas któregeo prezentował się Uniwersytet w Białymstoku.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową aulę na PiP

W dniu 18 czerwca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej Auli Dydaktyczno-Widowiskowej.

Dr Jarosław Matwiejuk w Krajowej Radzie Prokuratury

10 czerwca dr Jarosław Matwiejuk, prodziekan Wydziału Prawa UwB, został wybrany przez Sejm RP do Krajowej Rady Prokuratury.