Spotkanie przedstawicieli wydawnictw uczelni wyższych

W dniach  8 - 11 czerwca w Białowieży spotkają się dyrektorzy wydawnictw, działających przy państwowych uczelniach w całej Polsce.

„Przestrzenie twórcze, czyli rzecz o Rodzinie Trojanowskich”

Biblioteka Uniwersytecka oraz Impresariat Muzyczny Pro Art zapraszają na wystawę „Przestrzenie twórcze, czyli rzecz o Rodzinie Trojanowskich” która odbędzie się 14 czerwca 2010 r. (poniedziałek), o godz. 16.00

Prawybory prezydenckie na Uniwersytecie w Białymstoku

Koło Naukowe Teorii Społecznych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Projekt: Polska Białystok,  zapraszają wszystkich studentów uniwersytetu do udziału w prawyborach prezydenckich, które odbędą się 8 czerwca 2010 r. (wtorek) na wszystkich wydziałach uczelni.

Letnia Szkoła Prawa Europejskiego dla studentów z St. Petersburga na Wydziale Prawa UwB

1 lipca 2010 na Wydziale Prawa UwB rusza I edycja Letniej Szkoły Prawa Europejskiego dla studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Państwowego w Sankt Petersburgu. Zajęcia potrwają do 12 lipca. Za rok – to białostoccy studenci pojadą do Rosji.

Studenci prawa pojechali pomagać powodzianom

Będą sprzątać, naprawiać i osuszać domy powodzian. Dziewięciu studentów prawa z Uniwersytetu w Białymstoku wyjechało do zalanego Sandomierza.

Sukces studentów Wydziału Prawa UwB na ogólnopolskiej olimpiadzie

Paulina Końska i Konrad Wnorowski - studenci I rok prawa - zajęli drugie miejsce w tegorocznej edycji Olimpiady Historyczno-Prawnej im. prof. Michała Sczanieckiego.

III miejsce Uniwersytetu w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku zajął trzecie miejsce w konkursie na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce”. Wzięło w nim udział ok. 80 uczelni.

Wykład ministra Władysława Bartoszewskiego na Wydziale Prawa UwB

27 maja 2010 r. gościem Wydziału Prawa był Władysław Bartoszewski - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Do Spraw Dialogu Międzynarodowego. Przyjechał na zaproszenie Wydziałowej Rady Samorządu Studentów.

Prof. dr hab. Marek Konarzewski członkiem PAN

Prof. dr hab. Marek Konarzewski z Instytutu Biologii UwB został członkiem korespondentem Polskiej Akademi Nauk.

Zbiórka darów dla powodzian

28-31 maja (piątek – poniedziałek) w godzinach 8:00-16:00 odbędzie się zbiórka darów poszkodowanym w tegorocznej powodzi. Rzeczy przynosić można do budynku Wydziału Historyczno-Socjologicznego na Placu Uniwersyteckim 1.