Konferencja Władz Uczelnianej Matematyki i Informatyki

W dniach 28-29 maja 2010 r. Wydział Matematyki i Informatyki UwB organizuje Konferencję Władz Uczelnianej Matematyki i Informatyki, kontynuującą wieloletnią tradycję spotkań środowisk akademickich matematyków i informatyków.

Od obcości do różnorodności

Studenckie Koło Interkulturowe Filologii Francuskiej, Katedra Edukacji Międzykulturowej UwB oraz Katedra Neofilologii UwB zapraszają na sesję międzykulturową, która odbędzie się 28 maja 2010 w Katedrze Neofilologii, ul. Liniarskiego 3, sala 20.

"Śrubki liczymy" - II konkurs na najlepszy pomiar

Wydział Fizyki ogłasza II konkurs na najlepszy pomiar dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzca zdobędzie uznanie oraz otrzyma nagrodę w postaci banknotu o nominale 100 PLN. Konkurs trwa do dnia 9 czerwca 2010 do godziny 12.00

Studencki Nobel dla UwB

Paweł Turel - student Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku został laureatem regionalnej edycji konkursu Studencki Nobel. Teraz będzie reprezentował nasze województwo w ogólnopolskim finale.

Uniwersytet w 3D

20 maja o godz. 19.00  w Centrum im. Ludwika Zamenhofa otwarta została wystawa fotografii trójwymiarowej „Widzi misie” poświęcona naszemu miastu i jego mieszkańcom. Jednym z partnerów tego projektu jest Uniwersytet w Białymstoku. Można na niej zobaczyć zdjęcia z naszej uczelni.

UwB na VIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

19 maja w ramach VIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki Uniwersytet w Białymstoku zaprezentował ponad 80 imprez. Część z nich odbyła się w budynku przy Pl. Uniwersyteckim. Publiczność dopisała.

PiP Party

Od 20 do 21 maja będą trwały Dni Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Rozpoczną się ,,Hollywoodzkim Rockowiskiem" a zakończą ,,Hollywood Disco", ponadto: pokazy i wykłady, loty balonem oraz wiele innych atrakcji.

Jubileusz prof. dr hab. Jana Czykwina

20 maja (czwartek) o godz. 16 na Wydziale Filologicznym odbędą się uroczyste obchody 70. urodzin prof. dr hab. Jana Czykwina.

Prawo autorskie i jego tajemnice

21 maja (piątek) w hotelu Cristal w Białymstoku odbędzie się bezpłatne szkolenie na temat prawa autorskiego, skierowane do środowiska akademickiego.

Apel do młodego pokolenia o udział w wyborach

„ Apel” (materiał archiwalny), stanowi przykład jednego z możliwych sposobów dotarcia do studentów z informacją o wyborach.