Dzień otwarty Katedry Neofilologii

Wydział Filologiczny zaprasza na dzień otwarty Katedry Neofilologii, który odbędzie się 19 maja 2010, godz.12.00-17.00

Czat rekrutacyjny z prorektor Elżbietą Awramiuk

14 maja odbył się godzinny czat z dr hab. Elżbietą Awramiuk, prof. UwB, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich.

Czas Juwenaliów

12 maja na Pl. Uniwersyteckim wśród wiwatów blisko tysiąca białostockich studentów Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski wręczył żakom klucz do miasta. Tym samym tradycja Juwenaliów została zachowana.

Pożegnanie doc. dr. Eugeniusza Niczyporowicza

11 maja zmarł doc. dr Eugeniusz Niczyporowicz. Pogrzeb odbędzie się 14 maja o godz. 15.30 na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku. Wcześniej, o godz. 12.00 urna z prochami zostanie wystawiona w małej sali kaplicy cmentarnej.

Historia Wszechświata - wykład popularnonaukowy

Wydział Fizyki UwB zaprasza 15 maja na wykład popularnonaukowy, który poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof A. Meissner z Wydzialu Fizyki UW.

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia zaprasza w dniach 10 -14 maja do udziału w obchodach Tygodnia Bibliotek.

Seminarium Bolońskie

12 maja Uniwersytet w Białymstoku wspólnie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) po raz drugi zorganizował Seminarium Bolońskie.

Wydział Biologiczno-Chemiczny z uprawnieniami do habilitacji

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała z dniem 22 kwietnia 2010 r. Wydziałowi Biologiczno-Chemicznemu UwB uprawnienia do nadawania tytułu naukowego doktora habilitowanego nauk biologicznych w dyscyplinie biologia.

I Ogólnopolski Rajd Akademicki - Ploski 2010

Akademicki Klub Turystyczno Krajoznawczy UwB i Studencki Klub PTTK "PolTur" z PB zapraszają wszystkich miłośników przygód i podróży na "I Ogólnopolski Rajd Akademicki - Ploski 2010"

Dni Wydziału Prawa

Przez trzy dni, od 5 do 7 maja, potrwają tegoroczne Dni Wydziału Prawa UwB. Każdy, kto odwiedzi Wydział będzie mógł przekonać się, że prawo to fascynująca dziedzina wiedzy.